معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان:

انقلاب اسلامی توانست الگویی جدید از زن در دنیا معرفی کند

آخرین ویرایش در:
مصطفی آزادبخت در برنامه شب‌خاطره با محوریت کمیته زنان و دفاع مقدس که در باغ موزه دفاع مقدس همدان تشکیل شد، گفت: انقلاب اسلامی توانست الگویی جدید، با ارزش و بزرگوار از زن در دنیا معرفی کند.

به گزارش عصر همدان، مصطفی آزادبخت معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در برنامه شب‌خاطره با محوریت کمیته زنان و دفاع مقدس که در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان همدان(باغ موزه) تشکیل شد، گفت: بانوان ما زینب گونه حامی و پشتیبان رزمندگان در ۸سال دفاع مقدس بودند.

وی افزود: شهیده مرضیه دباغ، الگوی یک زن به تمام معنا مسلمان و مومن بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست الگویی جدید از زن در دنیا معرفی کند و به آنها ارزش و بزرگواری عطا کند.

آزادبخت با بیان اینکه ۶ هزار و چهارصد و بیست و هشت زن در کشور طی ۸سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند، تاکید کرد: خودسازی بانوان و گذشت آن‌ها، هم‌سنگ مقام شهیدان است.

وی به بیان برخی آمار در زمینه حضور فعال بانوان در دفاع مقدس پرداخت و گفت: ۵۰۰ زن رزمنده در‌خط مقدم حضور داشتند و ۵هزار و هفتصد و سی و پنج زن در زمان جنگ تحمیلی جانباز شدند. ۲۲هزار و  زن امدادگر و بیش از ۲هزاز پزشک زن به جبهه اعزام و هزار زن فعال در تدارکات پشت جبهه فعال بودند و نقش ایفاکردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان اعلام کرد: در پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا ۶۰درصد از پرسنل مراکز درمانی را بانوان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/د

آخرین مطالب