بیشترین بازدیدها

یادداشت

میدان مین، معبری به سوی آسمان؛

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جوار مزار دو شهید گمنام دانشگاه آزاد تویسرکان+تصاویر

دوران دفاع مقدس نردبانی بود از زمین تا ملکوت، چه رزمندگانی از مال و جان خود گذشتند تا یک وجب از این سرزمین به دست حرامیان نیافتد و سیم خاردارهای نفس را باز کردند و میدان مین برایشان می شد معبری به سوی آسمان.

به گزارش عصر همدان، صبح امروز مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی جلیل سوری جانباز ۵۰ درصد و رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس در جوار مزار دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد تویسرکان برگزار شد.

سوری بیش ۲۰ بار در جبهه های جنگ در دفاع مقدس مجروح شده است و یکی از پاهایش را درست ۳۸ سال پیش در دشت ذهاب با لبانی تشنه جا می گذارد و پس از چند می شود راوی فتح چه در راهیان نور چه در مدارس و دانشگاه ها.

او امروز از همرزمان و جانفشانی و ایثار رزمندگان اسلام گفت و حرف های بسیار زد.از قرائت زیارت عاشورا و سربندهایی متبرک به نام ائمه اطهار(ع) که  بر پیشانی ها بسته می شد.

از آنانی که تنها سراغ سربند یا زهرا(س) بودند و شهادت در گمنامی.

این روای دفاع مقدس از حنابندان قبل از عملیات ها هم سخن گفت آنجا که سردار شهید ملکی که روحش در مرصاد جاودانه شد به این کار اهتمام داشت.

چه شب ها در دل تاریکی و در نیزارها به خط زدند و چه روزها در میدان مین معبری به سوی آسمان باز کردند و رفتند و رفتند تا به قله افتخار و عزت رسیدند.

میدان مینی که ناگاه در مقابلشان ظاهر می شد و  شیربچه های ایرانی که خود را فداکارانه بر روی مین می انداختند تا معبری شود برای عبور رزمندگان در بحبوحه جنگ و معبری برای خود به سوی آسمان.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب