بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون اداره جهاد کشاورزی اسدآباد با اعلام آغاز برداشت گردو خبر داد؛

پیش‌بینی برداشت ۴ هزار تن گردو از باغات اسدآباد

علی سرخوش با بیان اینکه هزار و ششصد هکتار باغ گردو در اسدآباد وجود دارد، گفت: از این میزان پیش‌بینی می‌شود ۴ هزار تن محصول برداشت شود.

علی سرخوش معاون اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به آغاز برداشت گردو در این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان اسدآباد داری ۵ هزار و دویست هکتار باغ است که از این میزان هزار و ششصد هکتار از آن به محصول گردو اختصاص دارد.

وی گفت: متوسط تولید گردو در شهرستان اسدآباد ۲٫۵ تا ۳ تن است که عمده پراکنش باغات گردو در روستاهای ملحمدره، ترخین‌آباد، قاسم آباد، خنداب، چنارسفلی، النجه، گنجه، سیرواند، حبشی، است.

معاون اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه اکثر باغات گردو دارای کشت سنتی هستند و از ارقام بومی محلی در کاشت استفاده شده، افزود: این باغات نسبت به آفات و بیماری‌ها حساس و به علت زود گل بودن در فصل بهار دچار خسارت بسیاری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: سرشاخه کاری درختان گردو در حل حاضر بهترین روش برای افزایش تولید در هر هکتار است که ۳۰ هکتار از باغات گردو سرشاخه کاری محصول انجام شده است.

سرخوش افزود: در میزان ۳۰ هکتار از باغات تعداد ۹ هزار و ۷۷۵ پیوندک برای ۲ هزار ۸۴ درخت انجام شده است.

وی با بیان اینکه هزار و پانصد نفر باغدار گردو در این شهرستان فعال هستند، افزود: سالانه حدود ۴ هزار تن محصول گردو از باغات شهرستان تولید و برداشت می شود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب