بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده ولی فقیه در استان همدان:

تحریم اقتصادی ایران، به دلیل نرسیدن دشمنان به اهداف نظامی اشان است

آیت الله حبیب الله شعبانی گفت: این همه تحریم اقتصادی برای این است که دشمن می داند حمله نظامی نمی تواند بکند. اگر یک کشور می خواهد در مقابل مستکبران بایستد و زیر بار زور نرود، هم عزت دنیوی داشته باشد هم آخرت، هم اقتصاد داشته باشد باید ایمان به خداوند داشته باشد

به گزارش عصر همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در همدان در جمع فرماندهان نظامی استان در دومین روز از هفته دفاع مقدس با اشاره به سخن شهید جهان آرا گفت: عنصر اصلی قدرت در جنگ نه شکم سیر رزمنده ها بود نه اسلحه های پر، ایمان به خداوند سبب پیروزی بود.

آیت اله شعبانی، با اشاره به آیه ای از سوره احزاب در ابتدای این مراسم بیان میکند: در جنگ احزاب تهدید دشمن این است که کار نیروهای اسلام تمام است و در جنگ شکست خوردند.

وی ادامه داد: در شروع جنگ تحمیلی عراق به ایران، کشور ما با یک انقلاب نو پا، یک ارتش از هم پاشیده و یک سپاه تازه متولد شده مواجه بود. سوال من از شما فرماندهان ارتشی این است، در وضعیت نابسامانی که داشتید چگونه ارتش را منسجم کردید؟ سپاه جوان آنروز چگونه چگونه توانست به این پیروزی بزرگ دست یابد.

امام جمعه همدان افزود: حاجی صادقی از رزمنده های دوران دفاع مقدس و همسنگران شهید جهان آرا گفت، وقتی می خواستم از جبهه بروم قم رفتم پیش جهان آرا و گفتم می روم قم فرمایشی ندارید؟ جهان آرا گفت سلام مرا به طلاب مخصوصا آقای مشکینی برسانید و بگویید من به عنوان فرمانده می توانم شکم رزمنده هارا سیر کنم تا توان جنگیدن داشته باشند و سلاح آنها را پر کنم اما بگویید آن چیزی که در جنگ پیروز میشود تفنگ های پر نیست چون مهمات و ادوات نظامی دشمن چند برابر ماست، مؤلفه اصلی قدرت ایمان به خداست.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیروز و از طریق ویدو کنفرانس عنوان کردند: ما در جنگ با صدام حسین تنها روبرو نبودیم ما با خیلی کشور ها که نمی خواستند ایران باشد درگیر بودیم، آن زمان ما حتی سیم خاردار نداشتیم، گلوله و حتی پوتین برای رزمنده ها نداشتیم.

شعبانی تصریح کرد: ما امروز از لحاظ امکانات نظامی و تسهیلات و ادوات خیلی پیشرفت کردیم، امروز اسرائیل از موشک های ما می ترسد، آمریکا در منطقه جرات نمی کند عکس العمل نشان دهد، میداند که اگر می توانست حمله کند و شکست نخورد حمله می کرد.

وی افزود: این همه تحریم اقتصادی برای این است که دشمن می داند حمله نظامی نمی تواند بکند. اگر یک کشور می خواهد در مقابل مستکبران بایستد و زیر بار زور نرود، هم عزت دنیوی داشته باشد هم آخرت، هم اقتصاد داشته باشد باید ایمان به خداوند داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: امروز باید ایمان و اخلاص را در کنار ادوات نظامی تقویت کنیم.

وی افزود: امام راحل فرمودند، حصر آبادان باید شکسته شود، خرمشهر باد آزاد شود. چگونه این اتفاق افتاد؟ دشمن مگر باور میکرد ایران خرمشهر را پس گرفته!

آیت ا. شعبانی گفت: ایمان و اخلاص داشته باشید خداوند راه را باز می کند، ابر قدرت خداوند است ولا غیر.

انتهای پیام/ط

آخرین مطالب