بیشترین بازدیدها

یادداشت

بیانیه بسیج دانشجویی استان همدان بمناسبت هفته دفاع مقدس

بسیج دانشجویی استان همدان بمناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش عصر همدان، بسیج دانشجویی استان همدان بمناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد. متن پیام بدیم شرح است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم

دفاع مقدس از تجربیات ناب و موفق گام اول انقلاب اسلامی است که امروزه درس‌آموزی و الگوپذیری از آن برای پیشبرندگی کشور در گام دوم انقلاب حائز اهمیت راهبردی میباشد. دشمنان انقلاب نیز این موضوع را پیش و بیش از برخی دوستان انقلاب درک کرده و با توسل به پروسه تحریف واقعیات دفاع مقدس دنبال روایت‌های غلط، ناقص و وارونه و سیاسی خود از آن هستند. بنابراین بزرگداشت این هفته به عنوان چهل سالگی دفاع مقدس یادآور حماسه عظیمی است که با ایثار، فداکاری و سلحشوری رزمندگان اسلام، افسانه شکست‌ناپذیری و سلطه‌گری قدرت‌های جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار را باطل و برتری ایمان و اراده ملت نستوه و استوار ایران را به عنوان یکی از عبرت‌های بزرگ تاریخ معاصر اثبات کرد.

شرایط امروز کشور بعد از گذشت چهل سال از دفاع مقدس با آن زمان مشابهت های بسیاری دارد چراکه  شاهد آرایش تمام‌عیار جنگی دشمن در مقابل نظام اسلامی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فضای مجازی و نفوذ اطلاعاتی میباشیم، لذا در این شرایط باید با مبنا قراردادن تجربیات دفاع مقدس و اجرایی کردن الگویی همچون الگوی دفاع مقدس در حوزه‌های چندگانه‌ی (سیاسی، اقتصادی، فضای مجازی و …)در مقابل دشمن، آرایش مناسب و بازدارنده را ایجاد کنیم. چراکه دفاع مقدس حداقل به طرق مختلف در حفظ و ماندگاری انقلاب اسلامی موثر بوده است از جمله؛ تربیت نسل جوان، شکوفایی ظرفیت‌های نهفته در کشور، ایجاد بازدارندگی دفاعی و ارائه‌ی نسخه‌ای اطمینان‌بخش برای اداره کشور مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی.

حال باتوجه به شرایط جنگ ترکیبی دشمن یا به عبارت دقیق‌تر، وجود فشارهای رسانه‌ای و عملی(تحریم) خارجی و داخلی و بروز ضعف و سوءمدیریت‌هایی در داخل کشور، اگر بخواهیم از تجربه‌ی دفاع مقدس درس بگیریم و آن را در شرایط کنونی نیز تکرار کنیم، چه باید بکنیم؟ به عبارتی، تجربه دفاع مقدس را امروزه چگونه می‌توانیم تکرار کنیم؟

قطع به یقین با تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی، تشکیل هسته‌های نامتقارن برای رفع چالش‌ها و بن‌بست‌های ظاهری، اعتماد به جوانان، تداوم راهبرد مقاومت فعال، توجه به واقعیت‌هایی چون عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست‌ناپذیری ملت ایران، اقدامات قاطع برای حل مشکلات، ارائه‌ی تصویر کارآمد از مسئولان و حفظ وحدت و یکپارچگی در سطوح مختلف مردم و مسئولان به ویژه قوای سه‌گانه کشور راه حل درس آموزی از تجربیات دفاع مقدس است. که با توسل به الگوی دفاع مقدس فتح سنگر به سنگر جبهه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و…یک به یک رقم خواهند خورد انشالله.

در پایان بسیج دانشجویی استان همدان ضمن گرامیداشت ۴۰ سالگی دفاع مقدس، یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس،شهدای جنگ نرم و شهدای والامقام مدافع حرم و سیدالشهدای مدافعان حرم حاج قاسم سلیمانی عزیز بیعت مجدد خود را با ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام داشته و پیروی از آرمان مقدس شهدا، جانبازان و رزمندگان در دفاع از اسلام، قرآن ، ولایت و تلاش در راستای تحقق آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی  را وظیفه همیشگی خود می‌داند.

ومن الله التوفیق

بسیج دانشجویی استان همدان

انتهای پیام

 

آخرین مطالب