بیشترین بازدیدها

یادداشت

با وجود هشدارهای متعدد مبنی بر رعایت اصول ایمنی؛

درختانی که داغدار باغداران شدند/مصدومیت ۴ گردوتکان بر اثر سقوط از درخت گردو

فرشاد عبدالمالکی گفت: همزمان با فصل گردوتکانی و تنها در سه چهار روز گذشته متأسفانه شاهد سقوط چهار نفر از همشهریان به دلیل سقوط از درختان گردو بودیم که دچار تروما و آسیب های مختلف شدند.

به گزارش خبرنگار عصر همدان، با وجود تأکید مکرر مبنی بر رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات و کمربندی ایمنی برای گردوتکانی باز هم شاهد حوادث تلخ سقوط از درختان گردو در فصل گردوتکانی هستیم.

در این باره «فرشاد عبدالمالکی» مدیر اورژانس تویسرکان گفت: با شروع فصل برداشت گردو در تویسرکان از ۲۰ شهریور تعداد تماس ها با واحد ارتباطات اورژانس افزایش یافته و در همین تعداد روزهای اندک تاکنون چهار نفر از همشهریان به دلیل سقوط از درخت دچار تروما و آسیب های مختلف شدند.

وی اظهار کرد: مرکز اورژانس این شهرستان علاوه بر اقدامات پیشگیرانه انجام شده، تعدادی برشور آموزشی با هدف ارائه آموزش عمومی به باغداران تهیه و در بین آنها توزیع کرده است.

مدیر اورژانس تویسرکان افزود: در آموزاش های ارائه شده از باغداران خواستیم تا افراد مسن و کسانی که توانایی جسمی کمتری دارند هرگز بالای درخت نروند.

عبدالمالکی با تأکید بر اینکه افرادی که بیماری زمینه ای همچون دیابت، صرع و بیماریهای قلبی دارند بالای درخت نروند، تصریح کرد: بهتر است افراد جوان و آنانی توانایی جسمی قوی تر دارند برای برداشت گردو بالای درخت بروند و از کمربند ایمنی نیز استفاده کنند.

وی عنوان کرد: از همشهریان می خواهیم تا صورت بروز حادثه با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند و از جابجایی مصدوم سقوط کرده به جد پرهیز کنند.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب