مطالبه مردمی؛ چرا در اجرای پروتکل های بهداشتی لنگ می زنیم؟

سایه دو سه ماهه کرونا بر سر تویسرکان/کاری از دست مسئولین بر نمی آید؟

دو سه ماهی می شود که تویسرکان به جز یک هفته به طور مستمر در وضعیت قرمز کرونا به سر می برد، این در حالی است که استاندار همدان دوم شهریور ماه خواستار بررسی چرایی تداوم این شرایط شده بود، اما آب از آب تکان نخورده و همچنان ضعف مدیریتی در بحران کرونای این شهرستان مشهود است.

به گزارش خبرنگار عصر همدان، رشید حیدری مقدم، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در استان به سه هزار و ۷۱۴ نفر رسیده، گفت: شهرستان تویسرکان با ۱۶۹ نفر مبتلا و شهرستان کبودراهنگ با ۲۲۳ نفر مبتلا در وضعیت قرمز هستند.

سخنان این مقام مسئول و بررسی اوضاع کرونایی در دو سه ماه گذشته او بدان معناست که تویسرکان تنها در هفته گذشته به وضعیت نارنجی رسید و در مابقی هفته ها در وضعیت قرمز بوده و این روند همچنان ادامه دارد.

مطالبه مردمی؛ ضعف مدیریتی در اجرای پروتکل های بهداشتی در شهرستانی کوچک برای چیست؟

این مسئله و عدم پاسخگویی شفاف به مردم در خصوص چرایی روند وضعیت قرمز در تویسرکان زمینه ساز اعتراض، نارضایتی و گلایه مندی مردم شده است.

ضعف مدیریتی در اعمال پروتکل های بهداشتی و مسائلی از این دست آنقدر مشهود است و آش آنقدر شور که یکم شهریور ماه جاری صدای استاندار همدان هم درآمد.

شاهرخی استاندار همدان در جلسه ای عنوان کرد: “با وجود تغییر وضعیت اغلب شهرستان‌ها اما همچنین شهرستان تویسرکان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد که باید چرایی تداوم این وضعیت در این شهرستان توسط اعضای کمیته اجتماعی و بهداشت درمان آنالیز و کانون آلودگی رفع شود.” اما امروز با گذشت ۱۵ روز از دستور استاندار مبنی بر بررسی چرایی تداوم وضعیت قرمز کرونا در تویسرکان آب از آب تکان نخورده و هیچ مسئول دولتی پاسخ این سوال را نداده است‌.

عدم توجه و گاها عدم اجرای ابلاغیه ها و دستورالعمل های بهداشتی و نبود مدیریت و نظارتی واحد مزید بر علت شده تا شرایط کرونا در شهرستان ۱۰۳ هزار نفری تویسرکان مستمر باشد.

به نظر کاری از دست استاندار همدان هم برنیامده است که اگر بر می آمد لااقل شاهد پیشگیری و یا برخورد با مدیری خاطی که بی توجه به بحران شرایط روزگار کرونایی در تویسرکان اقدام به توزیل سبد کالا به مددجویان زیرپوشش خود نبودیم.

تجمع ۳۰۰ نفری مددجویان امداد برای دریافت سبدغذایی بیخ گوش فرمانداری نشانگر ضعف مدیریتی در بحران کرونا

اتفاق ناگواری که سوم و چهارم شهریور ماه جاری در تویسرکان رخ داد و با کم تدبیری و شاید بی تدبیری بیخ گوش فرمانداری تویسرکان و در سالن ورزشی امیدفر سرجمع در تجمعی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره کمیته امداد تویسرکان در وضعیتی پرازدحام دست به توزیع سبد غذایی بین مددجویان خود زد.

از این بی اعتنایی ها به اجرای شیوه نامه های بهداشتی بسیار مشهود است تا جایی که حتی کارمندان برخی ادارات از ماسک استفاده نمی کنند.

عادی انگاری برخی مسئولان تویسرکانی درباره کرونا!

این عادی انگاری ها از سوی مسئولان و کارکنان دولت مردم و جامعه را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

در شرایطی که رهبر انقلاب بر اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید داشته و دارند آیا بی توجهی به اجرای ابلاغیه های این ستاد در شهرستان کوچکی همچون تویسرکان قابل توجیه است؟

پیشنهاد مردم نجیب تویسرکان به استاندار آن بود که چرایی تداوم این وضعیت بحرانی کرونا در تویسرکان را از فرماندار غیربومی آن به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان بپرسد که به نظر این مهم محقق نشده است.

امید آن که دلسوزی پیدا شفاف و نه از سر وظیفه لااقل از سر دلسوزی برای مردم مظلوم تویسرکان در اینو شرایط چاره ای عاجل بیاندیشید.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب