رئیس آموزش و پرورش نهاوند؛

سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است/ برای بازگشایی مدارس طبق شیوه نامه ها آمادگی داریم

محمد حسین دارایی با بیان اینکه در این شهرستان ۲۷ هزار دانش اموز تحصیل می کنند، گفت: برای بازگشایی مدارس طبق شیوه نامه اعلامی وزارت آمادگی داریم و از این جهت نگرانی وجود ندارد.

محمد حسین دارایی رئیس آموزش و پرورش نهاوند در گفت و گو با عصر همدان، گفت: سند تحول بنیادین به عنوان یک نقشه راه است که بر اساس تعهد، اخلاق، تربیت بدنی و ذهنی، وجدان کاری بناشده است و تربیت دانش آموز در شان انقلاب اسلامی هدف این برنامه است.

وی به دیدار اخیر رهبر انقلاب با روسای اموزش و پرورش که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد اشاره کرد و اظهار داشت: موارد مهمی در این دیدار در مورد نقش فرهنگیان و اموزش و پرورش در مسیر پیشرفت کشور توسط رهبر انقلاب بیان شد و این بیانات بسیار راه گشا بود.

رئیس آموزش و پرورش نهاوند افزود: ایشان معلمان را افسران سپاه پیشرفت کشور دانستند و تاکید داشتند که نگاه باید به آموزش و پرورش زیربنایی باشد و هرچقدر هزینه کنیم برای آینده کشور سرمایه گذاری کرده ایم.

وی در ادامه به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: شبکه شاد دغدغه والدین برای استفاده فرزندان از فضای مجازی را کاهش داده است و شبکه ای بومی با ظرفیت بالا است که هم تعلیم دارد و هم جنبه تربیتی و درسی دارد.

دارایی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط کرونایی بازگشایی متفاوتی داریم چون هم تعلیم و تربیت باید داشته باشیم و هم بهداشت و سلامت دانش اموزان را حفظ کنیم.

وی با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش برای دانش آموزانی که گوشی ندارند، اظهار داشت: برنامه هایی برای دانش اموزان که دسترسی به گوشی ندارند تدارک دیده شده است و درس نامه و برنامه های تلویزیونی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

رئیس اموزش و پرورش نهاوند افزود: در این شهرستان ۲۳۲ واحد اموزشی با ۲۷ هزار دانش آموز فعالیت می کنند و برای بازگشایی نگرانی نداریم.

وی گفت: همه موارد بحث و بررسی شده و متناسب با شیوه نامه ارسالی از وزارت خانه اماده بازگشایی هستیم و با کمک والدین می خواهیم از دغدغه والدین کم کنیم و البته به کمک انها هم نیاز داریم.

دارایی با بیان اقدامات انجام شده در مدارس اظهار داشت: فاصله گذاری رعایت شده و تصمیمات ستاد کرونا اجرا می شود و جلساتی برگزار شده و هر آنچه لازم بوده مقدمات آن اجرا شده است و بازرسان به صورت مستمر از مدارس سرکشی دارند.

رئیس آموزش و پرورش نهاوند عنوان کرد: شیوه نامه بازگشایی بر اساس تصمیم وزارت خانه بهداشت و آموزش و پرورش تدوین شده و برای بازگشایی در شرایط سفید و زرد و فرمز برنامه ریزی شده است.

وی در پایان گفت: به کمک خیرین برای تهیه ماسک و ضدعفونی و لوازم التحریر نیاز داریم و با حفط شان و کرامت دانش اموزان نیازمند کمک خای خیرین در اختیار آنها قرار می گیرد.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب