پیگیری یک مطالبه؛

سرقت ترانس برق فرستنده و ۱۱ روز قطعی شبکه های تلویزیونی منطقه خرمرود/رفع مشکل برق رسانی به فرستنده امروز محتمل است

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان با بیان اینکه عدم تأمین برق برای فرستنده اشتران به دلیل سرقت ترانس، عامل قطعی شبکه های تلویزیونی و رادیویی در این منطقه شده، گفت: احتمال می رود تا ظهر امروز برق مورد نیاز فرستنده از سوی اداره متولی تأمین شود، اما پیشنهاد می شود برای جلوگیری از اتفاقات بعدی فرمانداری تویسرکان اقدامات پیگشیرانه ای را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار عصر همدان، ۱۱ روز از سرقت ترانس برق فرستنده اشتران می گذرد و همچنان عمده روستاهای منطقه خرمرود که نزدیک به ۱۵ روستا می شود، نمی توانند برنامه های محرم را از تلویزیون یا رادیو دنبال کنند.

ششم شهریور ماه جاری سید رسول حسینی فرماندار تویسرکان به خبرنگار عصر همدان گفته بود که: « متولی تعریف شده ای برای رفع این مشکل وجود نداشت و اداره برق و بخش خصوصی برای خرید ترانس جدید با اختلاف نظر روبرو بودند، اینکه وظیفه نگهداری و تامین ترانس بر عهده کدام یک بوده و این مسئله سبب تأخیر در رفع مشکل به وجود آمده شده است.»

 سرقت ترانس برق فرستنده و ۱۱ روز قطعی شبکه های تلویزیونی منطقه خرمرود

بدین ترتیب فرماندار تویسرکان قول تأمین هزینه خرید ترانس جدید را داده بود، با این وجود امروز شنبه هشتم شهریور ماه است و هنوز اهالی روستاهای این منطقه به ویژه آرزوج از این اوضاع و احوال گلایه مند هستند و در روزهای اخیر به طور مستمر همچنان پیام های اعتراضی خود را به مجموعه خبری رودآور ارسال کردند.

رفع مشکل برق رسانی به فرستنده امروز محتمل است

در این باره مهدی دهقان نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان در گفت وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه نه فرستنده مشکلی دارد و نه سیگنال رسانی به این منطقه، گفت: با این وجود به دلیل عدم تأمین برق برای فرستنده، این دستگاه قادر به کار نیست.

وی اظهار کرد: صدا و سیما هم مانند هر مشترک برق دیگری می بایست برق مورد نیاز دستگاه های خود را تا کنتر تأمین شده ببیند و این مجموعه نیز هزینه برق مصرفی اش را پرداخت کند، بنابراین متولی برق رسانی اداره برق و خود فرمانداری است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان افزود: صد در صد کل استان همدان تحت پوشش دیجیتالی قرار دارد و بیش از ۱۴ شبکه تلویزیونی پشتیبانی می شود، مشکل ما در منطقه خرمرود عدم برق رسانی به فرستنده به دلیل سرقت ترانس است.

دهقان نیری با اشاره به اینکه اداره برق هم مشکل را تا جایی که اطلاع دارم برطرف و روز گذشته ترانس را آماده نصب کرده است، تصریح کرد: احتمال می رود تا ظهر امروز (شنبه هشتم شهریور) برق مورد نیاز فرستنده تأمین شود.

 ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از سرقت مجدد ترانس

وی از وجود ۱۴۰ فرستنده در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: تأمین امنیت برای این فرستنده ها با متولیان دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان ها است، چرا که ما نیروی کافی برای سرکشی و بازدید روازنه از این تعداد فرستنده را نداریم، هر چند که در برخی نقاط به دلیل بزرگی فرستنده متصدیان نگهداری هم حضور دارند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان برای جلوگیری از سرقت یا هر رخداد دیگری که زمینه ساز خرابی ترانس برق فرستنده می شود، پیشنهاد داد: از فرماندار شهرستان تویسرکان می خواهیم با همکاری بسیج محل یک نفر را برای سرکشی از ترانس ها مأمور کند تا با موتورسیکلت هرازچندگاهی این اقدام را انجام دهد.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب