فرماندار اسدآباد:

ایجاد ایستگاه صلواتی و توزیع نذورات و پخش غذا ممنوع است/مراسم در روز عاشورا و تاسوعا فقط یک الی یک و نیم ساعت

مجید درویشی از ممنوعیت ایجاد ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا توزیع نذورات و پخش غذا توسط هیات های مذهبی ممنوع است.

به گزارش عصر همدان، مجید درویشی فرماندار اسدآباد در جلسه هماهنگی و ساماندهی برگزاری مراسمات ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با بیان اینکه دستور العمل اعلامی از سوی ستاد مدیریت کرونا هیچ تغییراتی نداشته، اظهار کرد: اجرای مراسمات در همان فضای باز بوده و تمام هیات های مذهبی باید آن را رعایت کنند.

وی از ممنوعیت ایجاد ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا توزیع نذورات و پخش غذا توسط هیات های مذهبی ممنوع است.

فرماندار اسدآباد با تأکید بر اینکه مراسمات دسته عزاداری در روز تاسوعا و عاشورای حسینی امسال ممنوع است و باید هر هیأت مراسم را هر محله و مکان قبلی خود برگزار کند، افزود: این مراسمات در این ایام هم باید به مدت ۱ الی ۱٫۵ ساعت از ساعت ۹٫۳۰ تا ۱۱ صبح برگزار شود.

وی بر سیاه پوش کردن سطح شهر تأکید کرد و گفت: شهرداری باید فضای شهر بویژه بلوار شهید قهاری شهرک سیداحمد را ویژه سیاهپوش کند.

درویشی بر نصب بنر ممنوعیت‌ها، بایدها و نبایدها توسط سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد و گفت: این بنرها در سطح روستاها نیز از طریق دهیاری ها انجام شود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب