جنبش مردمی احیا مرام حضرت علی (ع) و اطعام نیازمندان با شعار عهد همدلی؛

طبخ ۱۴ هزار پرس غذا به مناسبت عید سعید غدیر در همدان، الگویی برای نذورات محرم است

جنبش مردمی احیا مرام حضرت علی (ع) و اطعام نیازمندان در روز عید غدیر خم با شعار عهد همدلی به نیابت از سردار شهید حاج میرزا سلگی برگزار گردید که طبخ ۱۴هزار پرس غذا در طی این جنبش را می توان به عنوان الگویی برای نذورات محرم قرار داد.

علی زبرجدی از مسئولین برگزاری جنبش مردمی احیا مرام حضرت علی(ع) در استان همدان در گفتگو با عصر همدان گفت: جنبش مردمی احیا مرام حضرت علی (ع)  به نیابت از سردار شهید حاج میرزا سلگی با طبخ و توزیع ۱۴ هزار پرس غذا در روز عید سعید غدیر خم در بین نیازمندان همدان شکل گرفت.

وی ادامه داد: خوشبختانه با مشارکت مردم، همیاری مجموعه های مختلف، چندین هیئت، مراکز نیکوکاری و دانشگاه بوعلی سینا مجموعا بیش از ۲۶ هزار پرس غذا در شهر همدان، نهاوند و گل تپه با مرکزیت سلف مرکزی دانشگاه بوعلی سینا طبخ و برای افطار روز عید سعید غدیر خم توزیع شد.

زبر جدی در پاسخ به سوال نحوه پخت و توزیع غذا با توجه به شیوع کرونا بیان کرد: مراحل پخت غذا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و تحت نظارت دانشگاه بوعلی و شبکه بهداشت استان صورت گرفت، همچنین توزیع غذا بدون تجمع افراد و به واسطه انجمن ها و سازمان های خیریه بین افراد نیازمند تحت پوشش با اطلاع رسانی قبلی و به تعداد افراد خانواده ها انجام شد.

مسئول جنبش مردمی غدیر استان در پایان افزود: کار خیر خواهانه طبخ و توزیع غذا در چهار مرحله ی پشتیبانی، جمع آوری نذورات و کمک های مردمی، پخت و بسته بندی در ظروف یکبار مصرف و توزیع در بین نیازمندان انجام شد. در مراحل پخت نیز کلیه عوامل اجرایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و تجهیزات کامل از قبیل لباس های مخصوص(گام) پاپوش ماسک و دستکش لاتکس با نظارت کامل و دقیق بازرسان شبکه بهداشت استان صورت پذیرفت که این مدل می تواند الگویی برای نذورات مردمی و هیئات در محرم مورد استفاده قرار بگید.

و

آخرین مطالب