به مناسبت روز پزشک؛

تلاش ۶ ماهه اسوه های ایثار ستودنی است

امسال روز پزشک را در حالی گرامی می‌داریم که بیش از شش ماه است که کادر درمانی کشور در کانون خطر مرگ، برای روشن نگه داشتن چراغ عمر بیماران کرونایی شبانه‌روز چون شمع ولی خاموش می‌سوزند ودم برنمی‌آورند.

 

به گزاش عصر همدان، ابیات زیر وصفی از داستان صبوری و سوختن و دم برنیاوردن کادر درمانی کشور در آتش کروناست.

ای مرغ سحر، عشق ز پروانه بیاموز/
کان سوخته را جان شد و پرواز نیامد

این مدعیان در طلبش بی‌خبرانند/
کان را که خبر شد خبری باز نیامد

بر همین اساس، امسال روز پزشک را در حالی گرامی می‌داریم که بیش از شش ماه است که کادر درمانی کشور در کانون خطر مرگ، برای روشن نگه داشتن چراغ عمر بیماران کرونایی شبانه‌روز چون شمع ولی خاموش می‌سوزند ودم برنمی‌آورند.

در این سوختن‌ها تعدادی هم از این ‌اسوه‌های ایثار، آسمانی شدند و نام نیکویشان در صحیفه سرخ شهادت ثبت شد ولی خطر هم‌چنان در کمین دیگران است.

بنابراین، عقل و ادب انسانی حکم می‌کند که ضمن تبریک این روز به پزشکان و سایر کادر درمانی میهن، به روان پاک شهدای راه سلامت سلام و صلوات هدیه نماییم و برای سلامتی ایثارگران جان بر کف خط مقدم مبارزه با کرونا دعا نموده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به رسم قدردانی به این عزیزان جان بر کف با جان و دل کمک کنیم.

بدیهی است هرگونه کوتاهی در این زمینه و تحت هر نامی گناه نابخشودنی و جفا به پاسداران سلامت و به‌طور کلی مردم این مرز و بوم است که در طوفان کرونا بین مرگ و‌ زندگی تنفس می‌کنند.

انتهای پیام/صادقی

آخرین مطالب