مردم استان همدان در اولین شب از ماه محرم نشان دادند؛

هیأت ها، الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی برای سایر اجتماع ها + تصاویر

با فرارسیدن شب اول ماه محرم و با وجود شرایط خاص شیوع بیماری کرونا، مردم استان همدان با حضور پرشور و شعور خود، چهره ای نو از عزاداری سید و سالار شهیدان را جلوه گر کردند و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حضور در فضاهای باز، به استقبال ماه حزن اهل بیت رفتند. مردم نشان دادند که اقامه عزای حسین(ع) با  حفظ سلامتی، منافاتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری عصر همدان، مردم دارالمومنین همدان همزمان با فرارسیدن اولین شب از ماه عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفایش، به هیأت هایی که از مدت ها قبل برای برگزاری مراسم‌های محرم در شرایط کنونی آماده شده بودند، آمده و با عقلانیت خود به یزیدیان زمان که مترصد هر فرصتی برای هجمه به عقاید تشیع هستند، فهماندند که خط عاشورا و ظلم ستیزی، فراموش شدنی نیست. آنها به ندای رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا در ایام محرم نیز لبیک گفته و طبق دستور العمل های بهداشتی، به عزاداری پرداختند.

همدان

ملایر

مردم ملایر نیز، در اولین شب ماه محرم، بار دیگر همچون گذشته بیعت خود با حسین را تجدید کردند. هیات های مذهبی ملایر بسیار منظم و پر شور و در عین حال با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از بدو ورود به مراسم، برگزار شد.

نهاوند

دلدادگان حسینی در نهاوند که همواره به ابالفضلی بودن شهره اند، امسال نیز عشق و ارادت خود به ثارالله و قمر بنی هاشم را با حضور در هیات های سطح شهر نشان دادند. گفتنی است امسال در نهاوند، هیات های مختلف در گروه های متعدد با یکدیگر ادغام شدند و هر گروه مراسم خود را با توافق متولیآن هیئات، در مکان های روبازی که از قبل آماده شده بودند، برگزار کرد.تصاویری از هیآت های شاه نجف و محمدیه را مشاهده می کنید.

تویسرکان

در تویسرکان و بخش ها و مناطق مختلف این شهرستان هم مانند دیگر نقاط استان، عاشقان حسینی به میدان آمده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، به استقبال ماه محرم رفتند. در ادامه تصاویری از هیات مکتب الزهرای تویسرکان را مشاهده می کنید.

اسدآباد

عزاداری شب اول محرم امسال متفاوت تر از سالهای قبل با رعایت دستورالعمل های ویژه ستاد کرونا در هیأت مذهبی اسدآباد برگزار شد. جمعی از مردم اسدآباد در هیأتهای مختلف با رعایت شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی، پرچم اباعبدالله الحسین (ع) را برافراشته ‌کردند و امسال هم بالندگی خود را در این عرصه به نمایش نهادند.

بهار

امسال در شهرستان بهار، عزاداران حسینی با حضور در مراسم اولین شب از ماه دلدادگی و عشق به راه و رسم حسین(ع)، نشان دادند که شعائر مذهبی نه فراموش می شود و نه جان و سلامتی مردم دست کم گرفته می‌شود. آنها کاری کردند که اولین شب از محرم امسال، یک تجربه خاطره انگیز و تاریخی باشد. در ادامه تصاویری از هیات علمدار را که در مصلی شهر بهار برگزار شد، مشاهده می کنید.

فامنین

مگر می شود دل سوخته ی داغ حسین و اهل بیت عصمت و طهارت بود و با فرارسیدن محرم الحرام، دل در گرو یار نگذاشت؟ مردم فامنین نیز همگام با دیگر مردم استان دارالمجاهدین همدان، به استقبال ماه عزای حسین رفتند.

تصاویری از برگزاری آیین سوگ آغاز ماه محرم مردم ولایتمدار ماماهان شهرستان فامنین را که با رعایت کامل و دقیق پروتکل های بهداشتی برگزار شد، مشاهده میکنید.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب