بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده مردم تویسرکان در مجلس:

تویسرکان تفرجگاه است نه تبعیدگاه/ماجرای انتشار لیست تبعیدگاه های ایران را از آیت الله رئیسی پیگیر می شوم

محمد مهدی مفتح با بیان اینکه این شهرستان از آب و هوای خوش و دل انگیز و همچنین ۲۲۱ اثر تاریخی ـ گردشگری و طبیعت بکری برخوردار است، گفت: فرض آنکه لیست منتشر شده تبعیدگاه های ایران به روز رسانی شده و صحیح باشد، با این وجود مطالبه مردمان خون گرم این دیار را مستقیم با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه مطرح کرده و پیگیر می شوم.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ به تازگی لیستی از شهرهای کشور مبنی بر آن که جزء تبعیدگاه های ایران هستند منتشر شده که تعجب همگان و البته گلایه مندی شهروندان این شهرها را به دنبال داشته است.
جدای از آن که عمده این شهرها همچون یاسوج و تویسرکان و یا کلیائی جزء خوش و آب و هواترین شهرهای کشور محسوب می شوند، باید دید لیست انتشار یافته واقعیت دارد یا خیر؟ چرا که اگر مجرمی را هم بخواهند تبعید کنند و قصد اجرای حکم به منظور تأدیب مجرم داشته باشند، قاعدتا به مناطقی که از نظر طبیعت و جغرافیایی منحصر به فرد است، تبعید نمی کنند؛ چه رسد به تویسرکان با آن طروات، تازگی، سرسبزی و سرزندگی طبیعت زیبایش که دلوازی می کند.

در این باره «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: شاید سابق بر این و قبل از انقلاب تویسرکان جزء تبعیدگاه ها بود، اما امروز باید بررسی کرد که این لیست منتشر شده فعلی به عنوان نقاط اقامت اجباری محکومان صحیح است و واقعیت دارد یا خیر؟ و چرا از سالیان دور تاکنون به روزسانی نشده؟

وی اظهار کرد: تویسرکان از آب و هوای خوش و دل انگیز و همچنین ۲۲۱ اثر تاریخی ـ گردشگری، طبیعت بکر و جاذبه های توریستی بسیاری برخوردار است.

نماینده مردم تویسرکان افزود: این شهرستان به عنوان یک تفریحگاه و تفرجگاه محسوب می شود و از آنجا که آن لیست سال های دور به روز رسانی نشده، بر فرض آن که لیست انتشار یافته فعلی واقعیت داشته باشد، پیگیر مطالبه و خواسته مردمان خون گرم این دیار می شوم و موضوع را مستقیم با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه مطرح می کنم.

انتهای پیام/ز

 

آخرین مطالب