رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد خبر داد؛

کسب رتبه سوم استانی اسدآباد در تولید فرش/اداره فرش شهرستان دو سال است بودجه ندارد

رحیم قربانی با اشاره به اینکه اسدآباد رتبه سوم در زمینه تولید فرش در سطح استان داراست، گفت: متأسفانه دو سال است که برای اداره فرش این شهرستان بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است.

رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به فعالیت ۵ هزار نفر فرش‌باف در این شهرستان اظهار کرد: از این تعداد حدود ۳۳۸ نفر دارای بیمه هستند که این تعداد تنها ۵ درصد جمعیت فرش‌باف را شامل می‌شود.

وی از رتبه سوم اسدآباد در سطح استان در بحث تولید فرش خبر داد و گفت: سال گذشته هزار و ۱۰۰ متر فرش دستبافت توسط دو هزار و ۲۵۰ نفر فرش‌باف در قالب شرکت تعاونی مددجوی بهزیستی و کمیته امداد تولیدشده است.

قربانی تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان فرش تولیدشده در اسدآباد به میزان سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.

وی با اشاره به این‌که دو سال است، اداره فرش اسدآباد بودجه ندارد، از فرماندار شهرستان خواست برای افزایش میزان تولیدات فرش، آموزش و برگزاری دوره‌های مختلف از جمله بازدید از اداره فرش دیگر استان‌ها بودجه‌ای را دربگیرند.

رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد در بخش دیگری از سخنانش به میزان دار قالی و پرداخت تسهیلات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان ۲ هزار دار قالی وجود دارد که پارسال به سه پشتیبان فرش فعال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب