تصاویری از بازگشت عاشقانه آزادگان نهاوندی به آغوش میهن

بازگشت آزادگان سرافراز نهاوندی به آغوش میهن اسلامی ازجمله روزهای خاطره‌انگیز و فراموش‌نشدنی این شهرستان در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش عصر همدان، شهرستان نهاوند در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حوادث تلخ و شیرین و روزهای به‌یادماندنی و فراموش‌نشدنی بوده است که مرور این روزهای خاطره‌انگیز خالی از لطف نیست.

۲۶ مرداد سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان سرافراز به میهن اسلامی یکی از روزهایی است که در ذهن مردم نهاوند باقی‌مانده است و استقبال فراموش‌نشدنی هزاران نفر از مردم از فرزندان غیور این سرزمین همواره در یاد مردم نقش بسته است.

در این روز خانواده‌هایی که سال‌ها چشم‌انتظار فرزندانشان بودند سرانجام به آرزویشان رسیدند و فرزندان سرافراز ایران اسلامی به آغوش وطن بازگشتند.

خیابان‌های شهر و روستاهای نهاوند در آن روزها غرق شادی و سرور بود و شاهد لحظه‌های ناب دیدار و وصال آزادگان با عزیزانشان بود.

شهرستان قهرمان نهاوند در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۸۵۰ شهید سرافراز را تقدیم کرده است و در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۱۰۰ نفر از آزادگان سرافراز نهاوندی به آغوش میهن اسلامی بازگشتند.

در ادامه تصاویر خاطره‌انگیزی از ورود آزادگان نهاوندی در میان استقبال مردم به شهر نهاوند انتشار داده شده است.

آخرین مطالب