بیشترین بازدیدها

یادداشت

در سالروز ورود آزادگان به میهن؛

مصوبه نصب عکس آزادگان در اسدآباد بی نتیجه ماند!

آخرین ویرایش در:
نصب نام، عکس و زمان اسارت آزادگان بر سر درب کوچه‌ها به عنوان یکی از برنامه های فرهنگی در جمع آزادگان مطرح شد که فرماندار اسدآباد بر آن تأکید داشت اما گویا اجرایی نشده است.

به گزارش عصر همدان، فردا ۲۶ مردادماه، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است که هرساله در شهرستان اسدآباد، از آزادگان در مراسمی با حضور مسئولان شهرستانی تجلیل می‌شود.
سال گذشته مجید درویشی فرماندار اسدآباد در چنین روزی در جمع آزادگان، از نصب نام، عکس و زمان اسارت آزادگان بر سر درب کوچه‌هایی که آنان ساکن هستند، خبر داد.

وی این اقدام را کار فرهنگی بزرگی خواند و اظهار کرد: با این امر نسل آینده خواهند فهمید که چه کسانی در امنیت آنان نقش داشته است.

درویشی آزادگان را برگی از تقویم افتخارات شهرستان عنوان کرد و در پاسخ به نارضایتی برخی آزادگان از اجرایی شدن این اقدام، گفت: آزادگان تنها متعلق به خود نیستید؛ نباید مانع نصب عکس و نامشان بر سر کوچه ها شوند چرا که این کوچک‌ترین کار ما است که آنان را به دیگران بشناسانیم.

اما یک سال از این مصوبه می‌گذرد و پیگیر آن شدیم تا ببینیم در چه میزان این مصوبه اجرایی شده و تمثال مبارک آزادگان بر سر درب کوچه‌ها خودنمایی می‌کند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، اظهار کرد: سال گذشته بنری از تصویر همه آزادگان در قاب در سطح میدان‌ها نصب شد.
کرمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأکید بر عدم برگزار همایش ها، گفت: احتمال دارد که مراسمی برای آزادگان گرفته نشود که در این مورد با فرماندار صحبت خواهیم کرد.
وی در خصوص نصب عکس آزادگان بر سر درب کوچه‌ها، گفت: بسیاری از آزادگان از نصب نام عکسشان بر کوچه‌ها مخالف بودند و ماهم در حد بنری در سطح شهر اقدام کردیم که بازتاب خوبی هم داشت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسدآباد یادآور شد: در خصوص نامگذاری کوچه‌ها به نام شهدا و آزادگان، به همکاری شهرداری نیاز است و باید روال مصوبه آن از طریق شوراها انجام شود.

البته ناگفته نماند که اقدامی که از سوی فرماندار شهرستان مصوب شد، قرار بود هر کوچه‌ای که آزاده‌ای ساکن است، با نام آن آزاده مزین شود و این امر اگرچه با مخالفت تعداد انگشت‌شماری از آزادگان روبرو شد، اما انتظار می‌رفت که این اقدام عملی شود.
این شهرستان ۴۲ آزاده سرافراز و ایثارگر تقدیم انقلاب کرده است که دو تن از آنان شهید و ۶ تن دیگر به دیار باقی شتافتند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب