رئیس اداره صمت تویسرکان خبر داد؛

توزیع بیش از ۵۵۲ تن کالای اساسی بین تویسرکانی ها از ابتدای سال تا کنون/تویسرکان در تولید ماسک به نقطه اشباع رسیده است

آخرین ویرایش در:

روانبخش نورعلیئی، با بیان اینکه جنگ اقتصادی، از جنگ سخت دشوارتر است، گفت: این شهرستان برای تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده مشکلی ندارد و همچنین به منظور تنظیم بازار نیز از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۵۲ تن کالاهای اساسی از جمله برنج، گوشت و مرغ با قیمت مناسب بین مردم توزیع شده است.

روان بخش نورعلیئی، رییس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، درخصوص عملکرد صنعت و معدن در روزهای کرونایی در ماه های گذشته، گفت: شهرستان تویسرکان در روزهای قبل از شیوع کرونا، به صورت صنفی و صنعتی تولید کننده ماسک نداشت اما در زمان شیوع کرونا تعدادی از صنف خیاطان به میدان آمده و با تغییر کاربری محل کار خود، دست به تولید ماسک زدند.

وی اظهار کرد: برنامه تولید ماسک در هر شهرستان از سوی مسئولان رده بالاتر توصیه و پیشنهاد شد تا بدین ترتیب هر شهرستان، نیاز خود به ماسک را تأمین کند. این مسئله با استقبال صنف خیاطان روبرو شد و بدین ترتیب در تویسرکان هفت واحد صنفی برای تولید ماسک دست به کار شدند.

رئیس اداره صمت شهرستان تویسرکان افزود: در این بین دو واحد صنفی مجوز فعالیت در حوزه تولید ماسک را از سازمان غذا و دارو اخذ کردند و بقیه واحدها هم گرچه مجوز نگرفتند، اما محصولات تولیدی آنان مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفت.

تویسرکان در تولید ماسک به نقطه اشباع رسیده

نورعلیئی با بیان اینکه برخی از تولیدکنندگان در روستا هم فعال بودند، تصریح کرد: خوشبختانه در زمینه تولید ماسک مشکلی نداشته و نداریم؛ حتی در این خصوص به نقطه اشباع رسیدیم و به برخی شهرستان ها و نیز استان کرمانشاه صادرات داشتیم.

وی عنوان کرد: بنابراین با اقدامات انجام شده تا اردیبهشت ماه سال جاری در تویسرکان بیش از ۳۹۰ هزار عدد ماسک تولید و اکنون نیز در حدود ۱۲۰ هزار عدد ماسک موجود است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تویسرکان با اشاره به اینکه در حوزه تأمین ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده کمبودی نداریم، گفت: در این مدت تعدادی از واحدهای تولیدی با هدف سلامتی مردم دست به کار خداپسندانه تولید و توزیع محصولات خود زدند.

روزگار کرونایی و همت بی پایان خیران در تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده

نورعلیئی اعلام کرد: شاهد این بودیم که یک واحد تولیدی با مدیریتی خوب، ۴۵ هزار عدد ماسک تولید و در سطح روستاها به صورت رایگان توزیع کرد؛ همین فرد نیک اندیش ۶۰۰ دست گان هم پس از تولید، به بیمارستان تویسرکان اهدا کرد.

وی از اعطای نزدیک به ۶ تن مواد ضدعفونی کننده توسط دو شرکت تولیدی فعال در تویسرکان به شهرداری، آموزش و پرورش، سپاه و صنعت و معدن خبر داد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تویسرکان همچنین به تولید پد الکی در یک کارخانه تولید تجهیزات یک بار مصرف بهداشتی در شهرستان اشاره کرد و افزود: شرکت تولید کننده پد الکی با نیتی خیرخواهانه محصول خود را با همان نرخی که به شرکت های پخش دارو عرضه می کرد در اختیار داروخانه های شهرستان قرار داد و در برخی مناطق که داروخانه وجود نداشت، به تعدادی از واحدهای صنفی عرضه کرد تا در دسترس مردم قرار گیرد.

رئیس اداره صمت تویسرکان در ادامه به پخش کالاهای اساسی به منظور تنظیم بازار در مقاطعی از سال پرداخت و گفت: اداره صمت تویسرکان تمام سهمیه هایی را که باید، از استان جذب می کند و برای توزیع به دست متولیان امر به موقع می رساند.

وی از اهدای سهمیه برنج توسط خیرین به قرارگاه امام حسنی مجتبی(ع) خبر داد و اعلام کرد: این سهمیه با عنوان کمک های مؤمنانه توسط نیروهای قرارگاه بین نیازمندان شناسایی شده توزیع شد.

جنگ اقتصادی، دشوارتر از جنگ سخت

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تویسرکان همچنین با اشاره به اینکه امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم که به مراتب از جنگ سخت، دشوارتر است، تصریح کرد: افزایش و نوسانات قیمت کالاها در سراسر کشور و بالتبع در استان همدان و تویسرکان وجود دارد. با این وجود نیروهای اندک ما در شهرستان با فعالیت روزنامه بیش از ۱۰ تا ۱۲ ساعت و با همکاری دادستانی، تعزیرات و اتاق اصناف، تیم های بازرسی به راه انداخته اند.

توزیع بیش از ۵۵۲ تن کالاهای اساسی بین مردم از ابتدای سال تاکنون

نورعلیئی درخصوص جذب و توزیع کالاهای اساسی در سال جاری اعلام کرد: در این مدت ۱۳۷ تن برنج، حدود ۸۰ تن مرغ منجمد، ۶ هزار و ۵۰۰ کیلو گرم گوشت گرم گوسفندی و گرم و منجمد گوساله، ۲۴۶تن شکر و ۸۳ تن قند ۸۳ قند جذب و در بین واحدهای صنفی توزیع کننده، پخش شد.

وی یادآور شد که در ماه مبارک رمضان، اداره صمت تویسرکان توانست با رایزنی های انجام شده شکر را با سه هزار تومان پایین تر از نرخ مصوب استانی بین صنف قنادان توزیع کند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت تویسرکان افزود: سه واحد تولیدی بستنی، نقل و نبات و محصولات کنجدی که محصولاتشان به خارج از استان نیز صادر می شود از این سهمیه ها بی نصیب نماندند.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب