رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد:

بیش از ۶۳ هزار دام در اسدآباد در برابر تب مالت واکسینه شدند

عادل بصیری‌محمدپور با بیان اینکه بیش بینی می‌شود امسال ۴۰ هزار واکسن تب مالت و ۱۹۰ هزار واکسن آبله به دام‌ها تزریق شود، گفت: تعداد ۱۳ هزار و ۵۱۲ رأس بره و بزغاله در برابر تب مالت و ۵۰ هزار رأس در برابر آبله واکسینه شده‌اند.

عادل بصیری‌محمدپور، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد در گفت‌ و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون آبله و تب مالت در سطح واحدهای دامی روستاها، اظهار کرد: این طرح در راستای مهار بیماری‌های مشترک انسان و دام در سطح دامداری‌های سنتی و صنعتی دام‌های سبک روستاها در حال انجام است.

وی گفت: در حال حاضر ۳۱ واحد روستایی در سه منطقه، دام های عشایر و ۶ گاوداری صنعتی همزمان با واکسیناسیون تب مالت تکه‌برداری گوش هم صورت می‌گیرد.

بصیری‌محمدپور با بیان اینکه بیش بینی می‌شود امسال ۴۰ هزار واکسن تب مالت و ۱۹۰ هزار واکسن آبله به دام‌ها تزریق شود، افزود: تعداد ۱۳ هزار و ۵۱۲ رأس بره و بزغاله در برابر تب مالت و ۵۰ هزار رأس در برابر آبله واکسینه شده‌اند.

وی یادآور شد: واکسن بروسلوز در گروهای سنی دام سبک ماده برای اولین بار قبل از بارداری بر اساس اولویت‌بندی اعلام شبکه بهداشت و کانون سال‌های قبل روستاها تحت پوشش قرار می‌گیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد گفت: بیماری آبله و تب مالت از بیماری‌های استراتژیک و مهم است که در صورت شیوع، خسارت اقتصادی فراوانی به دامداران و کشور وارد می‌کند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب