معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان:

از لحاظ قانونی نمی‌توانیم با رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی در فضای باز برخورد کنیم/بهار و تویسرکان در وضعت قرمز کرونا

آخرین ویرایش در:
 منوچهر کرمی با بیان اینکه برای مراکز تفریحی در فضای بسته، پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد و نظارت کامل روی آن انجام می‌شود، گفت: ما از لحاظ قانونی اجازه برخورد با مراکز تفریحی در فضای باز را نداریم و مردم، تنها باید از طریق فرهنگ‌سازی به رعایت کردن دستورالعمل ها تشویق شوند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه تمامی اماکن تفریحی به صورت جداگانه پروتکل بهداشتی دارند، اظهار کرد: در هیچ‌یک از اماکن اجازه استعمال قلیان به آنان داده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: اگر مسافر یا خانواده‌ای با بی‌توجهی در فضای باز قلیان مصرف کند، ازنظر قانونی نمی‌توانیم با آن برخوردی کنیم و مسئولیت ما در این امر تنها باید از طریق فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و تذکرت شفاهی انجام پذیرد.

کرمی گفت: استانداری با مساعدتی که دارد در تلاش است با کمک سازمان صمت، غرفه‌های توزیع ماسک و لوازم بهداشتی را در دسترس عموم قرار دهد.

منوچهر کرمی با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی،مستلزم اطلاع‌رسانی و توجیه خانواده‌ها است، افزود: ما تک‌تک خانواده‌ها را آموزش داده و همچنین در مورد بیماری کرونا آن ها را غربالگری خواهیم کرد.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه تا به حال در استان ۳هزار و ۳۳۷ مورد مبتلا به کرونا داریم، خاطر نشان کرد: تاکنون ۴۲۸ مورد فوتی بر اثر ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است.

کرمی یادآور شد:در حال حاضر ۳۸۵ مورد مبتلا به کرونا نیز در مراکز بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با تأکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای مبتلا نشدن افراد به این ویروس، اعلام کرد: دو شهرستان بهار و تویسرکان در وضعیت قرمز، شهرستان های اسدآباد، فامنین و نهاوند در وضعیت زرد و مابقی شهرهای استان در وضعیت نارنجی از نظر ابتلا به بیماری کرونا هستند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب