بیشترین بازدیدها

یادداشت

دادستان همدان خبر داد:

ماجرای تیراندازی و فوت نوجوان قهاوندی در حال بررسی است

آخرین ویرایش در:
اخیرا در خبرگزاری های مختلف خبری انتشار یافت مبنی بر اینکه نوجوانی قهاوندی به دست مامورین نیروی انتظامی هدف گلوله قرار گرفته و فوت شده است.

به گزارش عصر همدان؛ برخی منابع خبری معاند و زاویه دار با نظام که همواره آماده برای گرفتن ماهی از آب گل آلودند، از حادثه تیر اندازی در قهاوند به دست مامور نیروی انتظامی، سو استفاده کرده و آن را دستمایه ای برای حمله به اصل و اساس انقلاب قرار داده و در کانال ها و گروه های مجازی خود منتشر کردند و تلاش کردند که ارگان های نظامی و انتظامی را در تقابل با مردم جلوه دهند.

همزمان با این اتفاق، گفتگویی از معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان همدان نقل شد مبنی بر اینکه باند حفاران غیر مجاز اشیای تاریخی با شلیک پلیس زمین گیر شده اند و یک نفر از اعضای این باند نیز بر اثر شدت جراحات وارده در اثر تیر اندازی جان خود را از دست داده است.

در این راستا که آیا اقدام این مامور بطور غیر قانونی صورت گرفته یا بر اساس ضوابط و در چارچوب قوانین انجام شده؛ همچنین در جهت شفاف کردن موضوع با حسن خانجانی، دادستان محترم استان همدان گفتگویی صورت گرفت.

حسن خانجانی، دادستان کل استان همدان در رابطه با کم و کیف این حادثه به خبرنگار عصر همدان؛ گفت: نیمه های شب ۱۵ مرداد ماه یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قهاوند به رییس حوزه قضایی گزارش می دهد که در تپه ی روستای شیرین آباد افرادی در حال حفاری غیر مجازند.

وی افزود: رییس حوزه قضایی نیز دستور اعزام ضابطین به محل را می دهد و ضابطین به آنجا رفته تا گزارشی از وضعیت جمع آوری و ارائه دهند.

دادستان همدان بیان کرد: در این بازدید مشخص می شود که دو عدد موتور سیکلت در محل حضور دارند که با دیدن مامورین بلافاصله متواری می شوند؛ یک نفر از مامورین که سرباز وظیفه بوده اقدام به تیر اندازی به سمت آن ها می کند که در این حادثه نوجوانی بنام محمدرضا ویسی زخمی و در اثر جراحات وارده در بیمارستان فوت می کند.

خانجانی در پاسخ به این پرسش که آیا این افراد واقعا حفاران غیر مجاز بودند و اینکه آیا تیر اندازی این سرباز وظیفه طبق ضوابط صورت گرفته یا نه تصریح کرد: موضوع در حال بررسی است و در حال حاضر آن مامور سرباز وظیفه در بازداشت به سر می برد.

دادستان همدان ادامه داد: مسئولین سازمان قضایی نیروهای مسلح و همچنین دادستانی استان در حال بررسی این پرونده می باشند که آیا مقتول، بطور غیرمجاز در حال حفاری بوده یا موضوع چیز دیگریست؛ همچنین دستگاه قضایی استان در حال واکاوی و مشخص نمودن حقیقت ماجراست که آیا این مامور بطور غیرقانونی اقدام به شلیک کرده و مرتکب قتل شده یا اینکه تیراندازی وی در چارچوب قانون صورت گرفته است.

وی یادآور شد: اگر مشخص شود که این سرباز وظیفه، اجازه ی قانوی برای این کار را نداشته طبق قانون با او برخورد خواهد شد و همه ی اقدامات و تشریفات پیش بینی شده در قانون، در مورد این فرد انجام می گیرد؛ همچنین اگر ثابت شود که اقدام این سرباز وظیفه، طبق چارچوب ها و ضوابط انجام گرفته است، وفق قانون، دیه ی آن نوجوان باید از بیت المال پرداخت شود.

دادستان همدان با بیان اینکه دستگاه قضایی پس از شفاف شدن ابعاد ماجرا، بطور کامل به تبیین این حادثه خواهد پرداخت، تاکید کرد: از رسانه ها و خبرگزاری ها و همچنین مردم عزیزمان درخواست می کنیم که اخبار و اطلاعات، در این موضوع را فقط از مراجع رسمی قضایی پیگیری کنند و از هر گونه گمانه زنی های شخصی و غیر معتبر در انتشار این گونه حوادث بپرهیزند تا خدای ناکرده از مسیر عدالت خارج نشوند.

خانجانی تاکید کرد: اظهار نظرهای فردی و جریانی، تنها پازل دشمنان و معاندین نظام که تنها به دنبال سیاه نمایی حوادث و اتفاقات در کشور هستند را تکمیل خواهند کرد. مردم مطمئن باشند پس از مشخص شدن کامل این موضوع دادستانی بطور دقیق، اطلاع رسانی در این خصوص را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب