ترجمان گفتمان #فقط_به_عشق_علی؛

۵۵۰ غذای نذری به مناسبت عید غدیر بین تمام اهالی نجفیه توزیع شد+تصاویر

هیئت امنای مسجد امام حسین(ع) نجفیه، علوی وارانه و نه تنها برای کسب پاداش، بلکه فقط به عشق علی(ع) به میدان آمدند و امروز با تهیه و توزیع ۵۵۰ غذای نذری و توزیع آن بین تمامی اهالی روستا، روز عید سعید غدیر را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ اطعام در روز عید غدیر اجر و پاداش عظیمی دارد تا جایی که امام رضا(ع) فرمودند” ثواب غذا دادن به یک مؤمن در این روز برابر با غذا دادن به ۱۲۴ هزار پیامبر است.”

همچنین در روایتی از امام صادق(ع) نقل شده که؛ “غذا دادن به یک مؤمن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق(در رأس آنها خود ائمه معصومین) و یک میلیون شهید(در رأس آنها حضرت عباس و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد. (بحار ج۶ ص ۳۰۳)””

ایشان در جایی دیگر نیز فرموده اند: “غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است.(مفاتیح الجنان ص۵۰۰) به گونه‌ای که امام صادق(ع) اصلاً این روز را روز اطعام الطعام نامیدند. (بحار ج۹۵ ص۳۲۳)”.

از این رو شاهد هستیم که همزمان با عید سعید غدیرخم، عید ولایت در جای جای نقاط شهرستان تویسرکان غذای نذری طبخ توزیع می شود.

و اما اینجا در روستای نجفیه به همت هیئت امنای مسجد امام حسین(ع) با محوریت عباس سوری ۵۵۰ پرس غذای نذری تهیه و بین تمامی اهالی روستا توزیع شد و این گونه آنان عشق و ارادت خود را به مولای خود نشان دادند و ترجمه ای شدند بر گفتمان #فقط_به_عشق_علی.

زنگنه

انتهای پیام/ز

 

 

آخرین مطالب