فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)

تاریخ هر کشوری مدیون زحمات خبرنگاران است/رسانه ها مشکلات را به گفتمان تبدیل کنند

سردار مظاهر مجیدی با بیان اینکه تاریخ هر کشوری مدیون زحمات خبرنگاران است، گفت:  رسانه ها  اگر مشکلات کشور را همچون فرهنگ سازی های ایام شیوع کرونا عنوان و به گفتمان تبدیل کنند، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

به گزارش عصر همدان؛ سردار مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان همدان به به بیان نقش مهم ولایت در نزد خداوند پرداخت و گفت: ولایت به حدی اهمیت دارد که خداوند به پیامبر فرمودند که اگر این رسالت را انجام ندهی وظیفه ات را تمام نکرده ای.

وی عنوان کرد: معرفی امام علی ع اینقدر اهمیت دارد که وزنه اسلام با ولایت تطبیق دارد و تمام اسلام یک طرف و ولایت علی ابن ابیطاب طرف دیگر است.

ملت ایران بعد از انقلاب معنی ولایت را تجربه کرده است

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) بیان اینکه بعد ار انقلاب اسلامی ملت ایران معنی و نقش اصلی ولایت را تجربه کرده است، گفت: اگر در کنار ولایت باشیم کارهایمان معنی و مفهموم پیدا می کند و خدا توفیق دهد که فهم درستی از ولایت داشته باشیم.

وی در ادامه به نقش مهم خبرنگاران در برهه های حساس پرداخت و گفت: در دوران سخت دفاع مقدس آنچه به ما آرامش می داد توسل به ائمه اطهار بود و حال اگر خبرنگاران برای ادامه کار رسانه ای توسل به ولایت داشته باشند خیلی از مشکلات رفع  می شود.

خبرنگاران نیروهای صف تاریخ نگاری هستند

سردار مجیدی با بیان اینکه خبرنگاران نیروهای صف تاریخ نگاری هستند گفت: ماموریت و رسالت خبرنگاری این است که واقعیت های تاریخ را ثبت کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران هم همچون رزمندگان باید در صف و جلو باشند گفت: خبرنگاران در دوران دفاع مقدس همان زمانی که راکت دشمن در حال پایین آمدن بود در کنار رزمندگان وقایع را ثبت می کردند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) با بیان اینکه تاریخ هر کشوری مدیون زحمات خبرنگاران است افزود: خبرنگار فارغ از مشکلات باید حقایق را بگوید ولو اینکه برایش سختی و مشکل ایجاد کند.

وی اظهار کرد: امروز در شرایط خاصی هستیم و یک سری تهدیدها و فرصت ها داریم که شناخت اینها از موضوعاتی است که خبرنگاران باید به آن بپردارند.

مجیدی عنوان کرد: نقش موثر خبرنگاران در ایام شیوع کرونا در فرهنگ سازی بسیار مهم بود، به طور مثال در بحث استفاده از ماسک توانستند بر درصد زیادی از جمعیت کشور اثرگذار باشند.

رسانه ها مشکلات را به گفتمان تبدیل کنند

وی با بیان اینکه ایجاد گفتمان در هر موضوعی می تواند اثربخش باشد گفت: اگر مشکلات کشور را بتوانیم همچون فرهنگ سازی های ایام شیوع کرونا عنوان و به گفتمان تبدیل کنیم، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) اظهار کرد: همیشه در خطوط دفاعی قسمت وسط آسیب پذیر است، ما در دوران دفاع مقدس برای اینکه از وسط آسیب نبینیم یک حاشیه امنیت ایجاد می کردیم و آنجایی که به عنوان نقطه تهدید بود برای ما نقطه عطف بود.

وی تصریح کرد: در حل مشکلات باید هم افزایی داشته باشیم و اگر به صورت جبهه ای کار کنیم موفق هستیم و اگر هم افزایی باشد قطعا می توانید تهدید را به فرصت تبدیل کنید.

مجیدی با تاکید مجدد بر اینکه اگر می خواهید موفقیت جامعه رسانه بیشتر شود، برای رفع مشکلات باید هم افزایی داشته باشید گفت: نکته مهم این است که امروز بتوانیم در جبهه هم پوشانی بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به خلق صحنه های ایثار توسط ملت ایران گفت: زمانی که بحث کمک به جبهه مقاومت مطرح شد ملت ایران همچون دوران دفاع مقدس به یاری رزمندگان شتافتند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) ادامه داد: هم اکنون هم بعد از فرمایشات رهبری در خصوص کمک های مومنانه مردم به یاری نیازمندان شتافتند و در همین چند مدت اخیر حدود ۱۷۰ هزار بسته معیشتی به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال بین آسیب دیدگان توزیع شد.

وی ادامه داد: قطعا اگر کمک های مردمی در ایام شیوع کرونا نبود ما مشکل امنیتی پیدا می کردیم.

مجیدی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم مشکلات مردم را به موقع و به هنگام منعکس کنیم افزود: در خصوص بحث مسکن و اجاره بها که همگی اهالی رسانه پای کار آمده بودند گرچه مشکل همچنان پابرجاست ولی همین که به گوش مسؤلین رسید و به دغدغه ان ها تبدیل شده بسیار کار مفیدی است.

وی اظهار کرد: ما الان در دهه ولایت و آینده دهه محرم و صفر را داریم و باید بتوانیم در راستای کمک مومنانه با کمک مردم توجه و حرکت ویژه ای داشته باشیم.

لزوم بازگو کردن رشادتهای دوران دفاع مقدس

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) با اشاره به فرارسیدن ۴۰ سالگی دفاع مقدس گفت: شاید امسال نتوانیم اقتدار نیروهای مسلح را بازگو کنیم که لازم است اصحاب رسانه از هم اکنون هفته ای یک موضوع راجع به دفاع مقدس انتشار دهند.

آمریکایی ها برای فرار از فشار افکار عمومی برای ایران نقشه ریخته اند

وی در پایان با اشاره به انتخابات آمریکا گفت: آمریکا تمام تلاشش را دارد می کند که برای کم شدن فشار افکار عمومی بین کشورهای مقاومت و یا ایران تفرقه ایجاد کند که لازم است در این خصوص هوشیار باشیم تا طمع دشمن را از سر کشورمان برداریم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب