پروژه های اسدآباد تعطیل اند اما فرماندار از اتمام آن ها تا پایان عمر دولت خبر می دهد!

فرماندار اسدآباد عنوان کرده که پروژه‌های بالای ۵۰ درصد اسدآباد تا پایان عمر دولت یعنی ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید این در حالی است که بسیاری از پروژه‌های مدنظر فرماندار یا بلاتکلیف هستند یا تعطیل!

به گزارش عصر همدان؛ سال‌هاست که در شهرستان اسدآباد پروژه جدیدی آغاز به کارنکرده و همچنان پروژه‌های مهم و بزرگ شهرستان سنشان به ۵ سال به بالا می‌رسد، گویا از سال‌های قبل پروژه‌های اسدآباد کرونا گرفتند و در تعطیلی کامل به سر می برند.

فرماندار اسدآباد در کانال تلگرامی فرمانداری به ۲۷ پروژه شاخص عمرانی که در دست اجراست، اشاره کرده و گفته: دولت مصمم است تا پایان کار خود تمامی پروژه‌های بالای ۵۰ درصد را باوجود شرایط سخت تحریم‌ها تکمیل و به اتمام برساند.

ازجمله این پروژه‌ها که وی به آن اشاره کرده، کنارگذر، سد نعمت‌آباد، پساب تصفیه‌خانه، مجموعه ورزشی بانوان، استخر آموزشی فرهنگیان، کانون فرهنگی تربیتی، تعریض محور داشبلاغ، مجموعه ورزشی آزادی، کتابخانه استاندارد، آموزشگاه شهید سعیدی و یادگار امام (ره) است.

اما نکته جالب پیرو پروژه‌های که فرماندار شهرستان مطرح کرده این است که بسیاری از پروژه‌ها همچنان بلاتکلیف باقی مانده‌اند.

به فرض مثال کنارگذر اسدآباد که ۱۱ سال است از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد، همچنان در بلاتکلیفی است و پیمانکار آن را تعطیل کرده است.

پروژه دیگر کتابخانه استاندارد هم دست‌کمی از کنارگذر ندارد اما تفاوتش درصد کمی از پیشرفت فیزیکی آن است و تنها واگذاری از این سازمان به سازمان دیگر چاره کار مسئولان شده است.

و اما پساب تصفیه‌خانه که از دوران خدمت مرحوم آقای زادسر جیرفتی امام‌جمعه اسبق اسدآباد بیشتر بر اجرای شدن آن تأکید می‌شد و تاکنون به‌صورت کامل اجرایی نشده است.

از دیگر پروژه‌های که فرماندار به آن اشاره کرده، پروژه استخر دانش‌آموزی و فرهنگیان است که ۱۴ سال از کلنگ زنی می‌گذرد و همچنان این پروژه با درصدی نزدیک به ۷۰ درصد باقی‌مانده و تنها در آستانه انتخابات بود که به آن توجه شد و بعد از انتخابات به فراموشی سپرده شد.

کانون فرهنگی تربیتی از دیگر پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان با قدمت ۲۱ سال است که سال گذشته در شهریورماه و در آستانه انتخابات جهشی را برای تکمیل گرفت اما امروز شاهد فعالیت پیمانکار در آن نیستیم.

مدرسه یادگار اما(ره) هم یکی از پروژه‌ها مهم در شهرک سیداحمد این شهر است که علی‌رغم جمعیت بالای شهرک هنوز ساخت‌وساز آن آغاز نشد است.

حال سؤالمان از آقای فرماندار این است که کدام پروژه تکمیل است و یا درصدی کمی از آن باقی‌مانده که در هفته دولت و دهه فجر به بهره‌برداری خواهند رسید؟

البته چند وقتی است که فرماندار اسدآباد به دلیل نامعلوم در شهرستان نیست و مدیریت از راه دور را دنبال می‌کنند و البته شاید در جریان محرک نبودن پروژه‌ها نباشند.

البته امیدواریم صحبت آقای فرماندار که اعلام کرده این پروژه‌های نیمه‌تمام و بالای ۵۰ درصد پیشرفت تا پایان عمر دولت به نتیجه می‌رسد، به منصه ظهور برسد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب