بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان:

روزهای کرونایی همانند دوران دفاع مقدس می توانند خاطره ساز باشند/ ضرورت ثبت رفتار همدلانه مردم

 

بهناز ضرابی زاده با بیان اینکه ایثار و گذشت مردم در دوران دفاع مقدس در دنیا مثال زدنی است، گفت: ایام کرونایی می تواند مانند دوران جنگ خاطره ساز شود و خاطرات خوشی را به یادگار بگذارد.

بهناز ضرابی زاده، مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره شیوع بیماری کرونا در دنیا و ایران گفت: شعر زیبای بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند مصداق بارز کمک مومنانه در ایران است.

وی با بیان اینکه مردم ایران روزهای سختی را در دوران جنگ گذرانده اند، افزود: در زمان جنگ و انقلاب مردم نشان دادند همیشه در کنار هم هستند و در روزهای سخت به داد یکدیگر می رسند.

این چهره فرهنگی ادامه داد: مردم ایران با کمک کردن به یکدیگر سعی می کنند خاطرات خوشی را از روزهای سخت دوران دفاع مقدس یادآوری کنند.

ضرابی زاده با تاکید بر اینکه طلایی ترین دوران ما در ۸ سال دفاع مقدس بود، افزود: در آن دوران مملکت در سختی و کشور به ثبات لازم نرسیده بود و مشکلات اقتصادی زیادی به پیکره کشور ما وارد و هزینه های زیادی روی دست ما گذاشت.

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان ادامه داد: اما ایثار و گذشت مردم در زمان جنگ در دنیا مثال زدنی است و در هیچ جای تاریخ چنین فداکاری از مردم ثبت نشده و مردم ایران در طول هشت سال دوران دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند.

وی عنوان کرد: امروز کرونا باعث شده روزگار سختی برای اقشار جامعه رقم بخورد و برخی خانواده ها مشاغل خود را از دست داده اند و با این بحران و تحریم ها معیشت مردم به سختی می گذرد.

ضرابی زاده بیان کرد: روزهای کرونایی ایامی است که می تواند مانند دوران جنگ خاطره ساز شود و خاطرات خوشی را به یادگار بگذارد.

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: امیدوارم با همدلی بتوانیم از این دوران خاطرات زیبایی به جای بگذاریم تا خاطره نویس ها سال های بعد بتوانند از این دوران کتاب و داستان بنویسند و رفتارهای زیبای مردم را ثبت کنند.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب