دبیر مجمع جهادگران استان همدان:

انقلاب با پیروی از ولایت به انحراف نمی‌رود

حجت الاسلام محمدرضا سهرابی با اشاره به وظیفه امروز ملت‌های مسلمان به‌خصوص مردم ایران،گفت: برای به انحراف کشیده نشدن انقلاب وظیفه داریم که پیرو ولایت باشیم.

دبیر مجمع جهادگران استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به روز عید غدیر خم و پیام این روز، اظهار کرد: با مطالعه زندگی پیامبر اکرم(ص) و تاریخ اسلام در طول ۲۳ سال نبوت ایشان می‌بینیم که حضرت رسول بارها در موقعیت‌های مختلف مسئله جانشینی و امامت امیرالمؤمنین را مورد تأکید قرار داده است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) به انحاء مختلف در مورد مقام و منزلت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) سخن گفته و نمونه‌های آن در حدیث ثقلین، سدالابواب. جریان جنگ احزاب و نبرد امیرالمؤمنین با عمر ابن عبدود و آیه مباهله است.

حجت الاسلام سهرابی با اشاره به انتخاب حضرت علی (ع) به‌عنوان جانشین پیامبر(ص) گفت: طبق اسناد مهم بالغ ‌بر ۱۲۰هزار نفر در جریان حجه‌الوداع شاهد این انتخاب بودند.

دبیر مجمع جهادگران استان همدان با طرح این سؤال که چرا بعد از بیعت عمومی که همه بزرگان عرب حضور داشتند و تأکیدات مهم حضرت رسول اکرم (ص) بر این مسئله بود بعداز رحلت پیامبر به انحراف کشیده شد، گفت: این خواص توان پاک کردن واقعه غدیر را نداشتند، لذا ابتدا شروع به تحریف جریان غدیر کرده و گفتند “ولی” به معنی جانشین نیست، به معنی دوست و رفیق است و پیامبر گرامی حضرت علی(ع) را به‌عنوان دوست خود معرفی کرده است.

وی ادامه داد: بعد از تحریف واقعه غدیر و تشویش اذهان عموم، مردم گفتند کتاب خدا برای ما کافی است و اجازه کتابت احادیث نبوت و بیان احادیث پیامبر(ص) در منابر را ندادند و این اتفاقات و منحرف شدن مردم از ولایت باعث شد امام حسین(ع) به قتلگاه کشیده و مظلومانه به دست کفاری که خود را مسلمان می‌نامیدند به شهادت برسد.

حجت الاسلام سهرابی تصریح کرد: البته امام حسین(ع) با فدا کردن خون خود و فرزندان و یارانش باعث نجات دین خدا از انحراف شدند.

دبیر مجمع جهادگران استان همدان به وظیفه امروز ملت‌های مسلمان به‌خصوص مردم ایران اشاره و تاکید کرد: امروز وظیفه داریم که پیرو ولایت باشیم تا انقلاب به انحراف کشیده نشود.

حجت الاسلام سهرابی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری در سخنرانی عید قربان فرمودند اگر جریان تحریف واقعیت‌ها حل شود، مسئله تحریم هم حل خواهد شد بنابراین باید مراقب باشیم که انقلاب به انحراف کشیده نشود.
انتهای پیام/ن

آخرین مطالب