بیشترین بازدیدها

یادداشت

شرکت بیش از ۱۴۰۰ نفر در مسابقه بزرگ کتابخوانی “آب هرگز نمی میرد”

بیش از ۱۴۰۰ نفر در سطح استان همدان در نخستین مسابقه بزرگ کتابخوانی «آب هرگز نمی میرد» با محوریت گرامیداشت عملیات پرافتخار مرصاد و همچنین رشادت های سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی شرکت کردند.

به گزارش عصر همدان؛  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دبیرخانه مسابقه، مراسمی باحضور مسئولین موثر استانی جهت قرعه کشی نفرات برگزیده مسابقه کتاب‌خوانی برگزار خواهد شد.

سازمان بسیج هنرمندان استان همدان همواره سعی در برگزاری برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری تاثیر گذار در سطح استان و کشور داشته است، از این رو برآن شدیم تا مسابقه ای بزرگ با محوریت کتاب ارزشمند “آب هرگز نمی میرد” نوشته سردار حاج حمید حسام “هنرمند ارزشی و چهره سال ۹۶ هنر انقلاب” برگزار نماییم. این کتاب ارزشمند از ابتدای تولد شهید میرزا محمد سلگی را مورد اشاره قرار می دهد و بر خلاف برخی کتب است که تنها به مقطعی از زندگی یک جانباز ویا شهید می‌پردازند.

ستاد برگزاری مسابقه به منظور ترویج روحیه کتابخوانی و تشویق آحاد جامعه و به منظور بهره‌مندی مفید از ایام خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا اقدام به برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی کتاب ارزشمند «آب هرگز نمی‌میرد» با محوریت خاطرات سردارسلگی، فرمانده گردان حضرت ابوالفضل(ع) و رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین(ع) و با همکاری ادارات و مراکز فرهنگی استان همدان کرد که خوشبختانه با استقبال گسترده مردمی مواجه گردید.

مسابقه بزرگ کتابخوانی «آب هرگز نمی‌میرد» به همت سازمان بسیج هنرمندان استان همدان و با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری شهید همدانی، شهرداری، اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان فضای مجازی بسیج و با همکاری کتابفروشی رواق و اپلیکیشن بقالک برگزار گردید.

در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که شرکت‌کنندگان در این مسابقه کتاب‌خوانی صرفا در سطح استانی برگزار شود، اما خوشبختانه برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان‌ها نیز مواجه شد، بطوریکه برگزاری آزمون مسابقه آب هرگز نمی میرد تمدید و در دو روز برگزار گردید.

علاقمندان کتاب ارزشمند «آب هرگز نمی‌میرد» را با تخفیف ۵۰ درصدی از کتابفروشی رواق ، کتابخانه دفاع مقدس و همچنین از طریق ثبت سفارش غیر حضوری از طریق اپلیکیشن بقالک و با ارسال رایگان تهیه نمودند.
این مسابقه به منظور بسترسازی فرهنگی و با هدف هم‌افزایی بین نهادهای فرهنگ‌ساز استان برگزارگردید و علاقه‌مندان با مراجعه به سایت خبری تحلیلی هفت هنر به آدرس www.7honar-hmd.ir در این رویداد فرهنگی شرکت کردند.

جوایز ارزنده این مسابقه شامل ۵ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به نفر اول، ۳ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به نفر دوم و ۲ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به نفر سوم و ۵۰ عدد کارت هدیه نقدی به ارزش یک‌میلیون ریال درنظر گرفته شده است.

امیدواریم با برگزاری رویداد های فرهنگی همچون مسابقات بزرگ کتابخوانی توانسته باشیم ادای دینی به سرداران، امیران و شهیدان والا مقام داشته باشیم و همشهریان محترم را نسبت به کتاب های ارزشمند و ارزشی چاپ شده بیشتر آشنا کرده باشیم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب