در روزهای آینده محقق می شود؛

تولید روزانه ۳۲۰ هزار ماسک در استان همدان/ فروش ماسک گران، تولیدی دیگر استان هاست

حمیدرضا متین با انتقاد از فروش ماسک های تولید شده دیگر استان ها با قیمت بالاتر در سطح شهر گفت: با اضافه شدن تعدادی دستگاه صنعتی روزانه ۳۲۰ هزار ماسک تولید می کنیم.

حمیدرضا متین، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به تولید ماسک مورد نیاز جامعه در استان همدان گفت: تا این لحظه در استان همدان قابلیت تولید ۲۰۰ هزار ماسک را برای مردم داریم.

وی با اشاره به افزایش تولید ماسک در استان ظرف روزهای آینده گفت: ظرف مدت ۱۰ روز آینده ۴ دستگاه وارد استان خواهد شد که ظرفیت تولید را بسیار بالا خواهد برد.

رئیس سازمان صمت استان همدان ادامه داد: ۲ دستگاه در اسرع وقت در شهرستان های رزن و کبودراهنگ راه اندازی می شوند و ۲ دستگاه دیگر کمی زمان بر است.

متین بیان کرد: پیش بینی شده است هر کدام از این ۲ دستگاه روزانه حدود ۶۰ هزار ماسک تولید کنند، که مجموعا تولید ما در استان به ۳۲۰ هزار عدد می رسد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳ کارگاه صنعتی در استان همدان در خصوص تولید ماسک در حال فعالیت هستند، گفت: الباقی کارگاه های مستقر در استان دستی است که با توجه به استقبال مردم از ماسک های سه لایه ای تخت، این تولیدات مدنظر آنان نیست.

رئیس اداره صمت استان همدان با انتقاد از فروش ماسک های تولید شده دیگر استان ها با قیمت بیشتر در سطح شهر گفت: چون این ماسک ها فاکتور دارند، ما براساس موارد قانونی نمی توانیم با آنان برخوردی کنیم و پیگیری گران فروشی آن ها هم به نتیجه نمی رسد.

متین اظهار کرد: ماسک های تولیدی استان که در داخل چادرهای عرضه دولتی توزیع می شوند با قیمتی کمتر و حدود هزار تا ۱۲۰۰ تومان به فروش می رسند.

وی با بیان اینکه تمام سعی ما این است که آنقدر ماسک تولید کنیم که دیگر مردم نگران نباشند، افزود: با توجه به خرید این دستگاه ها که قیمت بالایی در حدود یک میلیارد تومان دارند پیش بینی می کنیم که پاسخگوی نیاز استان باشیم.

رئیس اداره صمت استان همدان در پایان با بیان اینکه در تلاش هستیم مدیریت توزیع ماسک ها را اداره صمت برعهده بگیرد، گفت: در حال حاضر این کار را علوم پزشکی انجام می دهد و ما در نظر داریم کدی را دریافت و توزیع را خودمان بر عهده بگیریم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب