در بازدید نماینده اسدآباد از کارخانه صنعتی منطقه چهاردولی مطرح شد؛

مدیر کارخانه: ۹۰ درصد افراد شاغل در این کارخانه بومی/ سرمدی: بومی بودن شاغلین را به ما شفاف و واقعی گزارش دهید!

در بازدید نماینده مردم اسدآباد در مجلس از کارخانه‌های ذوب‌آهن، کنسانتره و گندله‌سازی موضوع مالیات ارزش افزوده، نداشتن مجوز کارخانه کنسانتره، غیر بومی بودن بیشترد افراد شاغل در این کارخانه یکبار دیگر مطرح و نماینده مردم خواستار گزارش شفاف و واقعی از مدیر کارخانه و اداره صمت شد.

به گزارش عصر همدان؛ کیومرث سرمدی، نماینده ه مردم اسدآباد در مجلس در ادامه حضور خود در حوزه انتخابیه از کارخانه‌های ذوب‌آهن، کنسانتره و گندله‌سازی، پروژه‌های عمرانی چنارعلیا و حسن‌آباد امام بازدید کرد.

در این بازدید نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به اینکه  کارخانه کنسانتره یک فرصت است، اظهار کرد: اداره صمت و کارخانه گزارشی کاملی از وضعیت موجود کارخانه، تعداد افراد بومی و غیربومی، پیشنهاد برای استفاده از ظرفیت توسعه آن را برای باز کردن گره مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان به ما ارائه دهند.

وی خطاب به مدیر کارخانه  گفت: بنا به گفته شما۹۰ درصد نیروهای کارخانه کنسانتره بومی اسدآباد هستند درحالی‌که نگاه مردم  و اهالی روستاهای اطراف این‌گونه نیست، بنابراین می‌طلبد که گزارش دقیقی از وضعیت افراد به ما شرح دهید.

کیومرث سرمدی بابیان اینکه باوجود چنین کارخانه‌ای انتظار می‌رود که از افراد بومی روستاهای اطراف این منطقه مثل حسن‌آباد، قادرآباد و پیرملو استفاده و جوان بیکار نداشته باشیم، افزود: با توجه به وجود تحصیل‌کرده‌های زیادی در شهرستان برای به‌کارگیری افراد در این کارخانه باید هماهنگی هایی صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مالیات ارزش‌افزوده کارخانه‌های این منطقه باید در این منطقه هزینه شود، گفت: برای این امر حتماً ورود و آن را پیگیری خواهم کرد.

مدیر کارخانه کنسانتره آهن شهرستان اسدآباد نیز با اشاره به وضعیت تولید در این کارخانه، اظهار کرد: این کارخانه با ظرفیت ۶۰۰ تن تولید آهن در حال فعالیت است که برای۳۵۰ نفر مستقیم و هزار نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

میرزایی بابیان اینکه این کارخانه از دو معدن در قروه و بهار سنگ‌آهن خود را تأمین می‌کند، گفت: ۹۰ درصد افراد شاغل در این کارخانه بومی و از اسدآباد و روستاهای اطراف آن هستند و تعدادی نیرو هم از ذوب‌آهن سابق مشغول به کار شدند.

وی یکی از مشکلات کارخانه کنسانتره اسدآباد را فعالیت بدون مجوز خواند و گفت: بعد از گذشت ۶ سال هنوز موفق نشدیم که پروانه بهره‌برداری بگیریم و درواقع ما در این کارخانه مجوز قانونی نداریم و غیرقانونی در حال فعالیت هستیم.

مدیر کارخانه کنسانتره آهن شهرستان اسدآباد گفت: این کارخانه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد و انتظار می‌رفت که زودتر از این‌ها مجوز بهره‌برداری به ما داده شود اما این اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: مجوز تأسیس کارخانه کنسانتره منوط به این است که پسماند و باطله آن جزئی از آن باشد که امروز بعد از ۶ سال هنوز ما موفق به اخذ آن نشدیم.

در ادامه برنامه ها، نماینده اسدآباد از ذوب‌آهن ۲۶ ساله و بلاتکلیف اسدآباد و همچنین گندله‌سازی بازدید و از وضعیت کاری این کارخانه‌ها گزارشی دریافت کرد.

همچنین از پروژه‌های عمرانی روستاهای حسن‌آباد، امام و چنارعلیا بازدید و پای صحبت‌های مردم این روستاها نشست.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب