بیشترین بازدیدها

یادداشت

توزیع ۱۱۰ هزار پرس غذا در عید غدیر/ پویش «هر خانه» «یک پرچم» در همدان

مهدی صلواتی با بیان اینکه به منظور برگزاری هر چه بهتر دهه امامت و ولایت و مراسم روز غدیر کمیته مردمی ستاد غدیر تشکیل شده است، گفت: در روز عید غدیر خم  ۱۱۰ هزار پرس غذا توزیع می‌شود.

 گزارش عصر همدان؛ مهدی صلواتی، دبیر ستاد مردمی غدیر استان همدان ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه شعار ما مبنی بر این است که امامت تنهاترین صراط مستقیم الهی است، اظهار کرد: به منظور برگزاری هر چه بهتر دهه امامت و ولایت و مراسم روز غدیر کمیته مردمی ستاد غدیر تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته محتوایی به عنوان نخستین کمیته در راستای اطلاع رسانی و فعالیت‌های فضای مجازی راه‌اندازی شده است، افزود: ارتباط خوبی در این کمیته با مطبوعات، صدا و سیما و فضای مجازی صورت گرفته و ۱۱۰ دقیقه سخنرانی ۳ دقیقه ای درباره فضایل غدیر خم آماده شده است.

دبیر ستاد مردمی غدیر استان همدان با تأکید بر اینکه کمیته هیأت و مراسمات نیز در حال فعالیت است و تمام هیأت ها در سراسر استان پای کار هستند تصریح کرد: کمیته فضا سازی با مشارکت معاونت خدمات شهری شهرداری با توجه به شرایط ویژه امسال به صورت گسترده فعالیت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در رینگ اول و دوم شهر پرچم‌های مزین به نام امیرالامومنین که با نازلترین قیمت توسط هیأتی‌ها  تهیه شده نصب خواهد شد.

صلواتی با بیان اینکه پویش هر خانه یک پرچم و اطعام و افطار راه‌اندازی شده تا در تمام اعیاد اهل بیت و مراسم عزاداری اهل بیت جلوه بصری ویژه‌ای در شهر ایجاد شود ادامه داد: سر درب هر مغازه و هر خانه یک پرچم به مناسبت عید غدیر نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کمیته پشیبانی با ریاست حاج آقا فاضلیان و خیران استان نیز در حال فعالیت است، اظهار کرد: شماره کارت ویژه در ستاد غدیر تعریف شده و تا کمک‌های خیران به صورت یکپارچه جمع آوری شود.

دبیر ستاد مردمی غدیر استان همدان از توزیع ۱۱۰ هزار پرس غذا در روز عید غدیر خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی هم استانی‌ها اطعام همسایه به همسایه و کوچه به کوچه را در برنامه داشته باشند تا فضای  استان عطرآگین شود.

وی با تأکید بر اینکه هر پرس غذا به همراه برشوری از فضایلی امام علی (ع) توزیع خواهد شد، ادامه داد: کمیته کودک و نوجوان نیز به فعالیت‌های فرهنگی همچون پرده خوانی غدیر، مهارت با کاغذ، نقاشی و قصه گویی می‌پردازد.

صلواتی در ادامه به کمیته مسابقه و کمیته خدمات اجتماعی اشاره کرد و گفت: در دهه امامت و ولایت خدمات مختلفی اعم از خدمات پزشکی و بهداشتی توسط کمیته خدمات اجتماعی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید قربانی عید قربان را سوق دهیم به نذورات عید غدیر تا در روز عید غدیر برنامه اطعام با محوریت توزیع در حاشیه شهر به نحو احسن صورت گیرد تصریح کرد: وقف عید باید به صورت مدون فرهنگ سازی شود به طوری که خیری سه دانگ از منزل مسکونی خود در همدان را وقف غدیر کرده است.

دبیر ستاد مردمی غدیر استان همدان افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم ستون ویژه‌ای در اختیار ستاد غدیر قرار دهند تا مطالبی در حوزه فضایل عید غدیر نشر یابد و روز شمار عید غدیر و فضا سازی مناسبی در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در دهه امامت و ولایت به مدت ۱۰ روز کاروان شادی، جشن ماشینی و نور افشانی ۶۰ مسجد برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: اگر وضعیت شیوع بیکاری کرونا اجازه دهد در پارک‌ها مداحی چند دقیقه‌ای برگزار شود اگر چه این برنامه منوط به تصمیم ستاد مبارزه با کروناست.

 

انتهای پیام/

آخرین مطالب