بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

ضرورت پاسخ قاطع وزارت خارجه به اقدام آمریکا در تجاوز به هواپیمای مسافربری/ باید مسئله خروج آمریکا از منطقه با جدیت پیگیری شود

هادی بیگی نژاد گفت: وزارت امور خارجه ایران باید به اقدام آمریکا در تجاوز به هواپیمای مسافربری ایران پاسخ دهد و آبروی این کشور را با سند های واضح در مجامع بین المللی ببرد.

هادی بیگی نژاد، نماینده مردم ملایر در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به تجاوز دو فروند جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان ایران در آسمان سوریه اظهار کرد: آمریکایی ها با این اقدام نهایت بیشعوری خود را نشان دادند.

وی با بیان اینکه هیچ قاعده و قانونی از این حرکت متجاوزانه حمایت نمی کند، تاکید کرد: این اقدام آمریکا مصداق بارز ظلم و حرکت تروریستی بین المللی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که هواپیمای یک کشور در کشور غیر خودش مورد تجاوز قرار می گیرد، این اقدام با هیچ اصلی سازگار نیست و این حرکت حتی در منطق و سیاست غربی‌ها و خود آمریکایی‌ها تعریف نمی شود.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه هیچ عقل سلیمی از اقدام آمریکا حمایت نمی کند، عنوان کرد: وزارت امور خارجه ایران باید به خوبی به این اقدام آمریکا پاسخ دهد، آبروی آمریکا را با سند های واضح در مجامع بین المللی ببرد و باید به آمریکا پاسخی قاطع داد که دیگر به خود اجازه تکرار چنین رفتاری را ندهد.

وی با اشاره به مهمترین انتظارات از جامعه بین المللی در قبال این حرکت آمریکا بیان کرد: از مجامع بین المللی انتظار می رود که با قاعده و قانون خودشان در برابر این اقدام آمریکا عمل کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام آمریکا یک حرکت نظامی در شرایط غیر جنگی علیه غیرنظامیان بود.

بیگی نژاد برگزاری دادگاه علیه این اقدام آمریکا را کمترین توقع از مجامع بین المللی دانست و تاکید کرد: دولت و مجلس نیز باید با یک انسجام واحد، پاسخی قاطع به این حرکت آمریکا دهند.

وی افزود: این دو نهاد کشورمان باید با جدیت به این مسئله ورود و طرح شکایت در دادگاه های بین‌المللی علیه این اقدام آمریکا را آماده کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: جنایات آمریکا در منطقه غرب آسیا تمامی ندارد و هر روز شاهد اقدامات جدیدی علیه بشریت توسط شیطان بزرگ هستیم و باید مسئله خروج آمریکا از منطقه با جدیت پیگیری شود.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب