روایتی از ستارگان تویسرکانی مرصاد؛

شهیدی که حجله اش را خودش چید/ پدر مدافع وطن، دختر مدافع سلامت+تصاویر

روایت ستارگان تویسرکانی عملیات مرصاد، روایت ملائکه آسمانی است که خاموش کننده فتنه امریکایی ـ اسرائیلی فروغ جاویدان بود، که از آستین منافقین بیرون زد و داستان امروز ما می شود، گوشه ای از زندگانی شهید عبدالمالکی که امروز یادگارش مدافع سلامت شده است.

به گزارش خبرنگار عصر همدان؛ فردا پنجم مرداد ماه روز تویسرکان است و سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد، عملیاتی که در آن ستارگان تویسرکانی مرصاد یعنی ۳۸ شهید از این شهرستان جان خود را فدا کردند تا اسلام و انقلاب عزیز سربلند بماند.

در این عملیات نمی توان از نقش تویسرکانی ها و گردان ۱۵۳ قاسم الحسن(ع) به سادگی عبور کرد، از ۳۰۴ شهید این عملیات ۳۸ شهید متعلق به تویسرکانی هاست، یعنی بیش از ۱۲ درصد شهدای عملیات مرصاد تویسرکانی هستند.

از این رو یکی از دلایل انتخاب روز پنجم مرداد ماه به نام “روز تویسرکان” همین نقش شهدای مردم این دیار در عملیات مرصاد است، همگی این شهدا چند روز بعد از شهادت همزمان با یکدیگر در جای جای این شهرستان تشییع و تدفین شدند.

ستارگان تویسرکانی عملیات مرصاد

شهید احمد جامه بزرگ، شهید احمد جمشیدی، شهید آیت اله اسدبیگی، شهید رحمت اله عبدالملکی، شهید محمد نبی سوری، شهید سین رفیع توانا، شهید رحمان بیات، شهید محمد علی قلخانباز، شهید هادی بیاتی، شهید ذبیح اله عبدالملکی، شهید محمدحسین ربیعی، شهید حسن ترک، شهید عزیزاله ترکاشوند، شهید عبدالمحمد ترکاشوند، شهید محمد احمدخانی، شهید محمدابراهیم خدابخشی، شهید رضا مالمیر، شهید پرویز نورعلیئی، شهید مصطفی گمار، شهید محسن ترکاشوند، شهید عزیزمراد سلیمانی، شهید علی بیات، شهید محسن رجبی، شهید حمید قمری، شهید حمیدرضا یوسفی، شهید مسعود ترکاشوند، شهید غلامرضا عبدالملکی، شهید حسین روزرخ، شهید محمد کریم قلخانی، شهید علی محمد صدوقی و سردار شهید حاج مهدی ملگی فرمانده گردان ۱۵۳ قاسم ابن الحسن(ع) همگی به دست منافقین به شهادت رسیدند.

امروز بر آن شدیم تا با «محمد عبدالمالکی» برادر شهید رحمت الله عبدالمالکی به گفت وگو بنشینیم.

پایگاه های بسیج؛ رسم عاشقی و شهادت می آموزند

عصر همدان: از نحوه ورود شهید عبدالمالکی به بسیج بگویید:

برادر شهید عبدالمالکی: با پیروزی انقلاب اسلامی نهاد های انقلابی نیز شکل گرفت و آن روزها با شروع جنگ تحمیلی شهید رحمت الله عبدالمالکی نوجوانی پرشور درخانواده ای متوسط با اوضاع آن روزها بود و جذب بسیج شد.

آن زمان پایگاه های بسیج با نام گروه مقاومت در مساجد ومحلات شکل گرفته بود و رحمت الله عضو پایگاه بسیج مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله تیمورآباد شد، شهید عبدالمالکی شب روز نداشت یا فکر و عملش درس و مدرسه بود و یا به دنبال فراگیری آموزش های نظامی در بسیج می رفت. گاهی هم شب ها در پایگاه بسیج خدمات ارائه می داد، او خوب می دانست که پایگاه های بسیج؛ رسم عاشقی و شهادت می آموزند.

عصر همدان: شهید عبدالمالکی در کدام عملیات ها حضور داشت؟

عبدالمالکی: برادرم برای اعزام به جبهه های نبرد حق علیه باطل سر از پا نمی شناخت چندین مرتبه به جبهه های جنوب و غرب کشور اعزام شد و در عملیات های بزرگی همچون بیت المقدس، والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای۵، جزیره مجنون و خرمشهرحضور داشت ومقطعی هم در غرب و در بیمارستان طالقانی کرمانشاه امدادگر بود.

سن و سالی از پدرمان گذشته بود و برادر بزرگترم نیز از پرسنل هوانیروز همیشه قهرمان کرمانشاه که هشت سال دفاع مقدس را در کنار شهیدان شیرودی وکشوری درجبهه های غرب کرمانشاه ایلام خوزستان فعالیتی مستمر حضور داشت.

او بارها با شهید رحمت الله عبدالمالکی صحبت می کرد و به او می گفت: « برادر جانم اگر برای ادای دین به اسلام و انقلاب باشد من هستم، تو درکنار پدر بمان» با این حال رحمت الله گویا مسیر زندگی خود به سمت شهادت را پیدا کرده بود و به جبهه رفت و در کربلای از ناحیه دست مجروح شد.

ماجرای چیدن حجله شهادت قبل از شهادت به خود دست شهید

عصر همدان: ماجرای چیدن حجله شهادت به دست شهید برای خودش چه بود؟

عبدالمالکی: رسیدن به درجه شهادت آرزوی تمام رزمندگان بود و آن روزها رسم بر آن بود در محله ها برای شهدا حجله و چلچراغی مزین به عکس، لباس و وسایل شخصی برپا کنند، رحمت الله دوست داشت تا این لحظه را خود به چشم خود ببنید از این رو، روزی به دور از چشم ما، حجله ای برپا کرد و عکس خود را در آن جای نهاد، مادرم با دیدن این صحنه بسیار ناراحت شد، اما رحمت الله با سخنان همیشه مهربانش او را آرام کرد و گفت چه مرگی بالاتر از شهادت.

مادرم سال ۶۳ از دنیا رفت، قبل از فوتش جشن تولدی بزرگ برای رحمت الله گرفت و مدام می گفت من مراسم ازدواج رحمت الله را نمی بینم، همین شد و بعدها شهید رحمت الله سال ۶۴ ازدواج کرد و ثمره آن ازدواج دو فرزند به نام های جواد و الهام است.

فتنه امریکایی ـ اسرائیلی فروغ جاویدان از آستین منافقین بیرون زد

عصر همدان: از سال ۶۷ و عملیات مرصاد و حضور شهید عبدالمالکی برایمان بگویید:

عبدالمالکی: سال ۶۷ پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و آتش بس بین ایران و عراق، مدتی تعداد قابل توجهی از رزمندگان در جبهه جنوب ماندند تا اگر نقض آتش بس از سوی صدام روی دهد، در برابرشان بایستند. در غرب کشور هم اوضاع به همین منوال بود، این بار فتنه امریکایی ـ اسرائیلی از آستین وطن فروشانی چون مجاهدین خلق بیرون آمد تا با خیال خام خود در طرحی که امریکا آن را کشید و صدام تجهیزاتش را فراهم کرده بود، به ایران اسلامی حمله کنند، نام آن نقشه شوم را هم گذاشتند عملیات فروغ جاویدان، اما فروغشان بی فروغ ماند.

همه خوب می دانند که دست منافقینی که از کفار بدتر هستند به خون بیش از ۱۷ هزار ایرانی آغشته است، آنان حمله خود را از پادگان اشرف آغاز کردند تا با گذشتن از مهران و کرمانشاه به تهران برسند، اما غافل از این بودند که شیربچه های ایرانی، آن رزمندگان غیور، نقض آشکار آتش بس را نمی پذیرند.

منافقین بسیاری از هم وطنان ما از زن و مرد گرفته تا کودکان را به رگبار کینه خود بستند و بسیاری را در مهران، قصر شیرین، کرند غرب و اسلام آباد به شهادت رساندند.

خائنین به ملت با خودرو های زرهی و تجهیزات فراوان از شهرها عبور می کردند تا وحشت را بر دل ها غالب کنند، اما هرگز موفق نشدند روحیه ایمان و شهادت طلبی را از ملت همیشه سرافراز ما بربایند، و ندانستند که خدا در کمین آنان است و الطاف الهی به واسطه شجاعت و شهادت رزمندگان ایرانی نصیب ملت ما شد و نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد.

به دنبال این حمله ناجوانمردانه، از سراسر ایران نیروهای زیادی به سمت کرمانشاه حرکت کردند و کمیته مرکزی کرمانشاه و گردان ۱۵۳ قاسم الحسن(ع) نیروهای خود را سریعتر از همه به میدان مبارزه اعزام کردند و که شهید رحمت الله عبدالمالکی یکی از آنان بود.

گردان ۱۵۳ قاسم ابن الحسن تویسرکان، همچون ملائکه آسمانی منافقین را در چهارزبر زمین گیر کرد

همرزمانش می گویند قبل از شهادت، غسل شهادت کرده بود، رزمندگان ما با تعداد اندک در برابر دشمن صف آرایی کردند هر نفر در برابر چندین تانک و زره، این رزمندگان همچون ملائکه آسمانی بر سر دشمن فرود آمدند و مانع پیش رویشان شدند و با زمین گیر کردن منافقین در چهارزبر فاتحه این جنایتکار را خواندند.

عصر همدان: چرا منافقین از صیاد شیرازی کینه به دل بردند؟

عبدالمالکی: نقش شهید صیاد شیرازی و پشتیبانی هوانیروز همیشه قهرمان کرمانشاه در بستن عقبه لشگر منافقین و محاصره و از بین بردن بخش بزرگی از منافقین هم بسیار ارزشمند بود، چرا که آن روزها به همت این دلاورمردان چهارزبر به گورستانی برای منافقین تبدیل شد، به همین علت منافقین کینه ای از شهید صیاد شیرازی به دل بردند تا بعدها او را در جلوی درب منزلش ناجوانمردانه ترور کنند.

منافقین چهره وحشیانه ای از خود بر جای گذاشتند، کودکان را زنده زنده در آتش می انداختند و یا با گلوله در دهان اسیران به صورت دست بسته آنان را به شهادت می رساندند.

بی تردید اگر آن رشادت ها نبود و منافقین از تنگه چهارزبر عبور می کردند و وارد ماهی دشت می شدند نابودی آنان سخت تر می شد، اما دلیرمردان تویسرکانی، خیال خام منافقین را در نطه خفه کردند.

شناسایی پیکر مطهر شهید عبدالمالکی پس از چهار ماه

عصر همدان: از نحوه به شهادت رسیدن برادرتان مطلع هستید؟

عبدالمالکی: برادرم در عملیات مرصاد به شهادت رسید و از آنجا که منافقین می خواستند شهدا شناسایی نشوند و کینه پاسداران را به دل داشتند یا شهدای ما را آتش می زدند و یا با گلوله مستقیم به سرشان تیر خلاص می زدند. از این رو پیکر مطهر برادرم چهار ماه شناسایی نشد، در واقع جز مفقودین بود و پیکر چاک چاکش همچون مولایش حسین(ع) بر روی زمین مانده بود.

دیروز پدر مدافع وطن، امروز دختر مدافع سلامت

عصر همدان: از فرزندان شهید عبدالمالکی برایمان بگویید:

عبدالمالکی: از برادرم دو یادگار به نام های الهام و جواد برجای مانده است. جواد این روزها به مردی بزرگ تبدیل شده و راه پدر را ادامه می دهد و با عنوان مسئول تعاون بنیاد شهید اداره کل به خانواده معزز شهدا خدمت می کند.

و امروز الهام نیز فداکاری، گذشت، ایثار و از خودگذشتگی را با تمام وجود خود از پدر به ارث برده و مهربانی برای نجات مردم را از مادر، چرا که او دانشجوی دکترای پلاسما است و روزها شده که به خانه سر نمی زند.تمام فکر و ذکر الهام درمان مبتلایان به کرونا است و این را وظیفه الهی می داند.

لبیک یا خامنه ای، حرف اول و آخر خانواده شهدا

عصر همدان: و اما حرف آخر شما…

عبدالمالکی: نسل ما در واقع نسلی به عنوان سربازان حاج قاسم هستند، ما در مکتب حسینی آموخته ایم که باید در برابر ظلم بایستیم، هرچند که خائنینی بخواهند منافقین را تطهیر کنند و کشورهای مستکبری چون امریکا، انگلیس و فرانسه از این کوردلان حمایت کنند.

و امروز به دور ازغوغاهای اقتصادی، دلار، سکه منتظر یک اشارت سید علی آماده هستیم و پای در رکاب ایشان و کلام اول و آخر من به عنوان عضوی از خانواده شهدا لبیک یا خامنه ای است.

عصر همدان: خداوند روح شهید شما و دیگر شهدای ایران اسلامی را با شهدای صدر اسلام محشور کند و از اینکه وقت ارزشمند خود را در اختیار مجموعه خبری ما گذاشتید بی نهایت قدردانیم.

زنگنه

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب