بیشترین بازدیدها

یادداشت

خطبای نماز جمعه مطرح کردند؛

ضرورت حل مشکلات معیشتی مردم توسط مسئولان

آخرین ویرایش در:
خطیبان نماز جمعه در شهرستان های همدان بر ضرورت توجه دولت بر مشکلات معیشتی مردم تاکید کردند  و خواستار برگزاری مراسم عرفه با رعایت پروتکل های بهداشتی شدند.

به گزارش عصر همدان؛ حجت الاسلام خلیل ربیعی، امام جمعه شهرستان درگزین در خطبهی نماز شهرستان درگزین اظهار کرد:پرداخت زکات موجب آبادانی و برکت در جامعه می شود.

وی با اشاره به لزوم انجام واجبات و عمل به فرامین الهی، افزود: زکات یکی از مهمترین این واجبات است.

ربیعی اعتیاد را بلای خانمان سوز و ویرانگر جامعه برشمرد و اضافه کرد: با این بلای بزرگ باید بصورت جامع و عمقی برخورد شود.

امام جمعه درگزین قانون اساسی را مشخص کننده وظایف دستگاه و نهادهای مختلف در برطرف کردن مشکلات دانست و افزود:این مسئله که گفته می شود رهبری چرا برای حل مشکلات معیشتی وارد نمی شوند باید تبیین شود و قانون اساسی دستگاه های مسئول برای حل مشکلات را مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه رهبری به وظایف خود به خوبی عمل کرده است،ادامه داد: برای مثال امور نظامی و دفاعی از جمله مهمترین وظایف رهبری است که ایشان با عملکرد بسیار خوب خود کشور را در امنیت کامل مدیریت کرده اند و امروز از نظر نظامی در پیشرفته ترین شرایط قرار داریم.

 امام جمعه اسدآباد هم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، اظهار کرد: انسان همیشه دنبال ارتقا و پیشرفت است، اگرمیخواهید به درجات و کمالات انسانی برسید، آلودگی های شهوت را از خود دور کنید.

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد با اشاره به مناسبتهای هفته پیش رو، گفت: پنجم مرداد سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه در تهران است، نماز جمعه برکات زیادی دارد که بر کسی پوشیده نیست و این سنگر مقاومت، تقویت نظام، معنویت و رشد و تعالی است که باید پر رونق شود.

وی نماز جمعه را حلقه اتصال بین مردم و مسئولان خواند و گفت: از زمان تأسیس مورد پشتیبانی مسئولان و مردم بوده است که قدر آن را باید دانست.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به بلاتکلیفی دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآباد در نبود رییس دانشگاه، از وزیر علوم خواست که با انتخاب فرد بومی برای تصدی‌ و پست رییس دانشگاه یکبار به افراد بومی اعتماد کنند.

وی با اشاره به پیش رو بودن روز نیایش و ستایش و روز عرفات، گفت: ستاد نماز جمعه ، سازمان تبلیغات، هیأت رزمندگان با رعایت پروتکل بهداشتی مراسم روز عرفه را برگزار خواهند کرد.

حسینی مجد با اشاره به روز عید قربان، از مردم خواست که بهداشت را در ذبح و قربانی کردن گوسفند رعایت کنند و در توزیع نذورات فقرا را فراموش نکنند.

وی در خصوص نماز عید قربان نیز گفت: این امر از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اطلاع رسانی می شود.

امام جمعه اسدآباد به دیدار رهبر انقلاب با مسئولان عراقی اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که جمهوری اسلامی هرگز ترور شهید سلیمانی را فراموش نخواهد کرد و قطعا ضربه آن را در آمریکا خواهد دید.

انتهای پیام/

آخرین مطالب