بیشترین بازدیدها

یادداشت

عملیات اجرایی احداث کارخانجات  تولید دستکش های پزشکی در ملایر آغاز شدآیین عملیات اجرایی احداث کارخانجات تولید دستکش های پزشکی با حضور جمعی از مسئولین در شهرک صنعتی شوشاب ملایر برگزار شد.

به گزارش عصر همدان؛ سیدسعید شاهرخی استاندارهمدان پیش از ظهر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانجات تولید دستکش های پزشکی در شهرک صنعتی شوشاب ملایر اظهار کرد: با توجه به سیاست های دولت و رییس جمهور اولویت اول حمایت از تولید و اشتغال به منظور ارتقا معیشت مردم است.

وی به مشکلات ناشی از ویروس کرونا در کشور به بخش تولید اشاره کرد و گفت: اولویت امروز کشور سلامت و حفاظت شهروندان و مردم در مقابل کرونا است که توفیقات خوبی نسبت به کشورهای پیشرفته حاصل شده است.

رمز حل مشکلات مردم حمایت از تولید است

استاندار همدان ادامه چرخه تولید و حفظ مشاغل و توجه به سرمایه گذاری را اهداف مهم دیگر دولت در شرایط کرونا عنوان کرد و گفت: همه اینها  حکایت از توجه به سرمایه گذاران و چرخه تولید و کارگران است.

وی ادامه داد: در راستای اهداف دولت و توجه به تولید برنامه از پیش تعیین شده و راهبردی در استان تنظیم شد و اهداف استان در هر بخش مشخص شد.

شاهرخی به اقدامات ملایر در راستای سند راهبردی استان اشاره و بیان کرد: ملایر جلوتر از این برنامه در حال حرکت است و با همکاری دو نماینده ملایر در مجلس امید است شاهد جهش در تولید باشیم.

وی با بیان اینکه ملایر یک منطقه مستعد است که بزرگترین سرمایه آن مردم و نیروی انسانی آن هستند، تاکید کرد: با همه وجود از سرمایه گذار و تولید حمایت می کنیم  چرا که رمز حل مشکلات مردم، حمایت از تولید است.

۵۰ هزار ماسک رایگان در ملایر توزیع می شود

قدرت الله ولدی فرماندار شهرستان ملایر نیز در این آیین  با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در شهرستان اظهار کرد: ملایر با توجه به ظرفیت کارخانه بافتیه و بافتسان در تولید پارچه ماسک یکی از مراکز مورد توجه در کشور است.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا یکی از ضروریات های بهداشتی تولید دستکش بود که امروز شاهد کلنگ زنی این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.

فرماندار ملایر با اشاره به  وضعیت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان بیان کرد: در همین راستا و توجه به بحث سلامتی مردم ملایر هفته آینده ۵۰ هزار ماسک  رایگان در ۱۰ نقطه شهرستان توزیع می شود.

وی به حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران در شهرستان اشاره و تاکید کرد: آغاز صحبت اجرای این طرح تا روز کلنگ زنی کمتر از یک ماه به طول انجامید و این نشان ازهمراهی و تلاش مجموعه اداری شهرستان دارد.

۳ هزار میلیارد سرمایه گذاری در ملایر انجام می شود

ولدی با بیان اینکه ۱۶ طرح های اقتصادی مهم در شهرستان ملایر در حال اجرا است، تصریح کرد: برای این طرح های مهم بیش از ۳ هزار میلیارد سرمایه گذاری می شود.

وی توجه به حوزه اشتغال و معیشت مردم را از اولیوت های اصلی کاری دانست و افزود: این ۱۶ طرح تا ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد که برای ۲ هزار و ۸۰۰  نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

فرماندار ملایر احیا واحدهای تولدی راکد و در گرو بانک ها را یکی دیگر از اقدامات فرماندار عنوان کرد و گفت: واحد تولدی کیان وینسا بزودی با تولید پنل های خورشیدی به چرخه تولید بازمی گردد.

وی تاکید کرد: با تمام وجود از بخش خصوص حمایت می کنیم وبرای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنیم تا با خیال آسوده کار خود را انجام دهند.

رضا حسینی سرمایه گذار رییس هیات مدیره شرکت سهم گستران درمان و سرمایه گذار این طرح نیز در این آیین اظهار کرد: پیش از بیماری کرونا درخواست واردات  و حمل برای دستکش لاتکس ۱۵ روزه انجام می شد اما امروز و با توجه به شرایط کرونایی به این روند ۱۵ ماه به طول می انجامد.

وی افزود: پروژه ساخت کارخانجات تولید دستکش های پزشکی در دو فاز در شهرستان اجرایی می شود که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فاز نخست آن تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

حسینی گفت: در فاز نخست آن تولید ماهیانه ۱۵ میلیون عدد دستکش لاتکس معاینه و اشتغالزایی ۹۰ نفر به صورت مستقیم پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در فاز دوم نیز دستکش های جراحی تولید می شود، عنوان کرد: با اجرای فاز دوم ظرفیت تولید به ۲۹ میلیون عدد دسکش روزانه  می رسد که برای ۲۸۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند.

سرمایه گذار پروژه  کارخانجات تولید دستکش های پزشکی در ملایر گفت: در صورت حمایت مسئولین فاز یک و دو با هم اجرایی می شود.

وی گفت: بر اساس صحبت های انجام شده ۵۰ درصد سرمایه آورده سرمایه گذار و ۵۰ درصد تسهیلات است که اگر تعهدات  داده شده در سه ماه اجرایی شود فاز یک و دو به هم پیوند زده می شود.

حسینی بیان کرد: قسمت اعظمی از نیاز کشور به دستکش لاتکس از وارداتی است که با افتتاح این،  نیازی قابل توجهی از کشور حل می شود.

 

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب