امام جمعه تویسرکان:

پیام سالروز پیوند آسمانی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)؛ ازواج آسان و با محبت، صداقت و ایثار است

حجت الاسلام مرتضی موحدی با بیان اینکه جوانان در مسیر زندگی خود، زندگانی امیرالمومنین(ع) و زهرای مرضیه(س) الگوی خود قرار دهند، گفت: سالروز پیوند آسمانی این دو تن از ۱۴ معصوم (ع)، تداعی کننده ازدواجی آسان و با محبت، صداقت و ایثار است.

حجت الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ درباره نگاه اسلام به ازدواج گفت: ازدواج در دیدگاه دین مبین اسلام امری مقدس است، همچنان که شاهد هستیم در قرآن کریم از این مهم به عنوان یکی از آیات الهی یاد می شود.
وی با بیان اینکه از نگاه قرآن، یک همسر مایه آرامش همسر خود است، اظهار کرد: بنابراین اگر همسری نتوانست آرامش همسرش را تامین کند مشکل از خود اوست، چرا که خداوند متعال این توانایی را در وجود زن و شوهر قرار داده که برای یکدیگر آرامش به ارمغان بیاورند.

این کارشناس مسائل دینی افزود: امروز سالروز ازدواج بهترین زوج عالم یعنی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است و ثمره این ازدواج بزرگ ائمه اطهار(ع) بودند.

امام جمعه تویسرکان تصریح کرد: گرامیداشت این روز بزرگ، این پیام را برای همگان دارد که با تاسی به سیره امیرالمومنین(ع) و زهرای مرضیه(س) ازدواج آسان و با محبت، صداقت و ایثار داشته باشند.

وی عنوان کرد: در واقع با الگو قرار دادن زندگانی این دو بزرگوار به ویژه در تربیت فرزندان صالح می توان در مسیر حق تعالی قدم های استوار و ثابتی برداشت.

 

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب