رئیس اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن همدان:

در قبال کشورهایی که پول به ما نمی دهند تهاتر انجام دهیم

آخرین ویرایش در:
علی‌اصغر زبردست با بیان اینکه مشکل فعلی ما بلوکه شدن مبلغی از پولها در سایر کشور ها است، گفت: باید در قبال کشور هایی که پول را به ما نمی دهند تهاتر انجام دهیم، یعنی پول را تبدیل به کالا و مواد مورد نیاز خود کرده و وارد کشور کنیم.

علی‌اصغر زبردست، رئیس اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه در شرایط فعلی صادرات و تعامل با سایر کشور ها انجام می شود اما با توجه به تحریم ها کار کمی راکد شده است، گفت: مشکل فعلی ما بلوکه شدن مبلغی از پولها در سایر کشور ها است.

وی با اشاره بلوکه کردن پول های ایران در کره جنوبی گفت: این پول باید از طریق بانک و یا صرافی ها به کشور بازگردد و این موضوع هم عملا انجام نشدنی است چرا که بانک ها تحریم اند و صرافی ها نیز برای انتقال پول با مشکلات زیادی روبه رو اند.

زبردست با بیان اینکه اگر بخواهیم صرافی پولی را برایمان دریافت و وارد کند باید مبلغ گزافی به او دهیم، تصریح کرد: برای انتقال به کمک صرافی ها باید یک صراف در کشور مبدا و یک صراف در کشور مقصد باشد در حالی که قبلا مبالغ صرفا از طریق بانک ها و ال سی انجام می شد.

رئیس اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن همدان در پایان گفت: باید در قبال کشور هایی که پول را به ما نمی دهند تهاتر انجام دهیم، یعنی پول را تبدیل به کالا و مواد مورد نیاز خود کرده و وارد کشور کنیم در غیر این صورت باید پول را با چمدان بیاوریم که محدودیت دارد.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب