نشانه‌ای دیگر از زوال آمریکا‼️

نشانه‌هایی دیگر از زوال آمریکا را در این یادداشت بخوانید.

 

به گزارش عصرهمدان؛ چیستی، چرایی و چگونگی وقوع انفجار در ناو هواپیمابر آمریکا خیلی مهم نیست. و همچنین این هم مهم نیست که این اتفاق با فاصله کمتر از ده روز با حادثه نطنز روی داده است. آنچه در پایگاه دریایی سن‌دیگو آمریکا در حال نمایش با رزولوشن بالاست، زوال یک ابرقدرتی است که تمام تلاش خود را به کار بسته بود تا واقعیت داشتن یک قدرت نظامی خسته، ناکارآمد و در عین حال آسیب‌پذیر به افکار عمومی جهان منتقل نگردد.

ناو هواپیمابر «یو اس اس بونهام ریچارد» نه مورد اصابت موشک قرار گرفته، نه در معرض مین دریایی بوده، نه اژدری به سوی آن شلیک شده و حتی نمی‌توانند ادعا کنند که مورد تهدید شناورهای تندرو هم قرار گرفته است. حال آمریکا اگر خود را در معرض یک نبرد از نوع نامتقارن قرار دهد، هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت، این رویداد لااقل این را به خوبی گواهی می‌دهد و این دردناکترین بخش ماجرا برای گردانندگان کاخ سفید است که به شکل غیر قابل انکاری نمایان شده است.

بی‌شک ابرقدرتی آمریکا به پلان آخر خود رسیده است. این رویداد در کنار تحولات کنونی درون آمریکا نشانه‌ای روشن از رو به فرجام بودن بزرگترین امپریالیسم تاریخ است.

شاید اکنون برای ساده‌اندیشان زمان خوبی برای پاسخ به این سوال مهم نیز باشد. کشوری که نمی‌تواند در شرایط عادی، یک حادثه آتش سوزی را در ناو جنگی خود مهار کند آنهم با ادعای داشتن مدرنترین تجهیزات، چطور می‌تواند با یک بمب کل تجهیزات نظامی ما را نابود سازد؟

وضع موجود ما را در حوزه‌های غیر امنیتی بلادرنگ باید در عملکرد صاحبان این نوع اندیشه جستار کرد.

احمد بنافی

انتهای پیام/

آخرین مطالب