مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان:

نیروهای هیئتی به زودی ساماندهی می‌شوند

در حالی که نیروهای هیئتی ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان به دلیل شیوع کرونا ۴ ماه حقوق دریافت نکردند، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان وعده داد، به زودی علاوه بر پرداخت حقوق، این نیروها ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری عصر همدان؛ شیوع بیماری کرونا علاوه بر آن که باعث فوت بسیاری از هموطنان‌مان شد، به اقتصاد کشور و استان نیز لطمه زد، در این بین گردشگری همدان و فعالان این حوزه از جمله صاحبان هتل‌ها و خانه مسافرها، رستوران‌داران و اصناف دیگری همچون باشگاه‌ها داران بی‌ترید بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری دید‌ند.

تعطیلی باشگاه‌های خصوصی، دولتی و نیز استخرها در دوران کرونا باعث شد تا مالکان باشگاه‌ها و مربیان درآمد خود را از دست بدهند؛ هرچند قرار است برای جبران بخشی از این خسارت وامی ۸ میلیون تومانی به باشگاه‌داران و مربیان اختصاص یابد.

اما جالب اینجاست برخی نیروهای فعال در ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان هم که تحت عنوان نیروهای هیئتی در این ادارات فعالیت می‌کنند از بیماری کرونا ضربه اقتصادی سختی دیدند و از اسفند ماه سال گذشته تاکنون حقوقی دریافت نکردند.

نه بیمه داریم، نه حقوق گرفتیم

یکی از نیروهای هیئتی اداره کل ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان با بیان این که نیروهای هیئتی از زمان مدیریت قبلی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان مشغول به کار شدند، گفت: با گذشت بیش از ۵ سال از فعالیت این نیروها در بدنه ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان، نه بیمه داریم و نه قرارداد.

وی افزود: بر اساس قانون کار حداقل دستمزد یک فرد یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اما دستمزد نیروهای هیئتی سال گذشته ۵۰۰ هزار تومان و امسال یک میلیون تومان تعیین شده است.

این نیروی هیئتی با اشاره به این که محل تامین دستمزد نیروهای هیئتی، از درآمد فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان است، گفت: از اسفند ماه سال گذشته با شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های ورزشی ریالی حقوق دریافت نکردیم.

وی با بیان این که در دوره مدیریت رسول منعم، مدیرکل وقت ورزش و جوانان استان بارها در حضور مسئولان و نمایندگان شهرستان‌های استان در مجلس از وی خواستیم وضعیت نیروهای هیئتی را تعیین تکلیف کند، اما اتفاقی نیافتاد، تاکید کرد: از مهندس جهانشیر مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان درخواست داریم به وضعیت نابسامان نیروهای هیئتی رسیدگی کنند.

نیروهای هیئتی به زودی ساماندهی می‌شوند

اما مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت نیروهای هیئتی این اداره کل اظهار داشت: نیروهای اداره کل ورزش و جوانان به چند شکل با این اداره همکاری دارند.

محسن جهانشیر افزود: بخشی از نیروهای ما رسمی و بخشی دیگر پیمانی هستند.

وی با اشاره به این که بخش دیگری از نیروها به صورت قراردادی با ما همکاری می‌کنند، گفت: تعدادی دیگر از نیروها تحت عنوان نیروهای شرکتی با واسطه و تحت قرارداد یک شرکت خدماتی با ما همکاری دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به این که ردیف‌های اعتباری برای پرداخت حقوق این نیروها مشخص است و سر موعد یا با کمی تأخیر حقوشان را دریافت می‌کنند، تاکید کرد: مشکل عمده در حال حاضر در بخش پرداخت حقوق مربوط به نیروهای هیئتی است که یا در اختیار مجموعه‌های ورزشی ما هستند و یا با واسطه برای بهره‌برداران فضاهای ورزشی کار می‌کنند.

تامین اعتبار برای پرداخت دستمزد از دغدغه‌های اصلی ما است

جهانشیر عنوان کرد: گلایه آن ها در پرداخت نشدن حقوق درست است؛ چرا که فضاهای ورزشی ما به دلیل شیوع کرونا در چند ماه اخیر تعطیل بود و بهره‌بردارن درآمدی نداشتند که حقوق این نیروها را پرداخت کنند.

وی با اشاره به این که تامین اعتبار برای پرداخت دستمزد این عزیزان از دغدغه‌های اصلی ما است، تاکید کرد: در پی آن هستیم امسال نیروهای هیئتی را ساماندهی کنیم.

لزوم توجه به مشکلات نیروهای تحت امر 

آنچه مسلم است با وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و تورم افسار گسیخته و افزایش روز به روز قیمت‌ها چرخاندن چرخ زندگی با حقوق چند میلیونی سخت است، حال تکلیف فردی که ماهیانه یک میلیون تومان دریافتی دارد و ۴ ماه است که حقوق نگرفته و بیمه هم ندارد مشخص است.

امیدواریم اداره ورزش و جوانان استان به مشکلات نیروهای تحت امر خود توجه کند و ضمن پرداخت حقوق این نوع نیروها تکلیف وضعیت قرارداد و بیمه آن ها را نیز مشخص کند.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب