مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:

برای برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

احمد رضا احسانی گفت: استان همدان برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با حفظ پروتکل های بهداشتی اعلام امادگی کرده است اما تابع سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

به گزارش عصر همدان؛ احمد رضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران با بیان این که بر اساس تفاهم نامه با مرکز هنرهای نمایشی امسال اخرین سال از تفاهم نامه پنج ساله برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان است، گفت: با توجه به شیوع کرونا فعلا مصوب شد جشنواره به سمت عدم برگزاری پیش برود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته میزبان ۹ کشور از مناطق مختلف بودیم، افزود: استان این اعلام آمادگی را داشته است که تحت شرایط و حفظ پروتکل های بهداشتی و با ظرفیت ۵۰ درصد سالن های نمایش، این جشنواره را به صورت ملی برگزار کند اما تابع سیاست های ستاد ملی ملی مقابله با کرونا هستیم.

احسانی عنوان کرد: تصمیمی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته می شود شامل سایر جشنواره ها در کشور است و فقط مختص جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان نیست و هر تصمیمی برای سایر جشنواره ها گرفته شود برای استان همدان هم همینطور خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه کرونا برای همه کسب و کارهاست، تصریح کرد: کرونا فقیر وغنی، فرهنگ، اقتصاد وسیاست نمی شناسد اما فعالیت فرهنگ و هنر قطع نشده چرا که فعالیت فرهنگ و هنر با تفکر و اندیشه است.

وی با شاره به وجود ۹۸ آموزشگاه فرهنگی و هنری در سطح استان، اظهار کرد: بر اساس تصمیماتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده بود همه آموزشگاه ها تا مدت زمان ابلاغ شده تعطیل بودند و با مصوبات جدید به صورت مرحله ای شروع به بازگشایی کردند و کسی بیکار نشده بلکه فقط وقفه کاری داشتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در پایان گفت: آموزشگاه ها با حفظ پروتکل ها و حضور افراد با تعداد کم فعالیت را تا پنجشنبه هفته گذشته داشتند اما مجددا با نظر  ستاد مقابله با کرونا به مدت یک هفته تعطیل شدند و این تعطیلی تا شنبه هفته آینده ادامه دارد.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب