مدیر اداره مدیریت بحران شهرداری همدان:

۱۱۰ ساختمان پرخطر در همدان وجود دارد

آخرین ویرایش در:
بیتا روحی با بیان اینکه بر اساس آمارگیری ها حدود ۱۱۰ ساختمان پرخطر در همدان وجود دارد، گفت: ساختمان ها بر اساس پایش آتش نشانی از لحاظ ایمنی داخل ساختمان و بر اساس پایش سازه ای توسط معاونت شهرداری بررسی می شوند.

بیتا روحی، مدیر اداره مدیریت بحران شهرداری همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه بر اساس آمارگیری ها حدود ۱۱۰ ساختمان پرخطر در همدان وجود دارد، گفت: ساختمان ها بر اساس پایش آتش نشانی از لحاظ ایمنی داخل ساختمان و بر اساس پایش سازه ای توسط معاونت شهرداری بررسی می شوند.

وی با اشاره به اینکه ساختمان ها مربوط به ادارات، شهرداری، شهروندان و میراث فرهنگی است، افزود: اگر ساختمان پرخطر مربوط به ادارات باشد اطلاع می دهیم تا مشکل برطرف شود و اگر مربوط به شهرداری باشد در اولویت ایمن سازی قرار می دهیم.

روحی با تاکید بر اینکه هرساله تعدادی از ساختمان های پرخطر به ترتیب نوسازی می شوند، خاطرنشان کرد: ابلاغ رفع خطر ساختمان های مربوط به شهروندان را ارسال می کنیم و اگر رفع خطر صورت نگیرد شهرداری باید وارد کار شود.

مدیر اداره مدیریت بحران شهرداری همدان ادامه داد: ساختمان های تحت نظر میراث فرهنگی نیز باید توسط خود سازمان نظارت شود و ما رسما نمی توانیم اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه مالکان برخی ساختمان های پرخطر قصد تخریب ساختمان را دارند اما این ساختمان ها در اختیار میراث است، گفت: میراث فرهنگی اجازه تخریب بنا را نمی دهد بنابراین سازمان باید ساز و کاری برای این موضوع در نظر بگیرد.

روحی با بیان اینکه مهمترین علت عدم اقدام میراث فرهنگی برای نوسازی ساختمان ها محدودیت منابع است، افزود: برای این منظور میراث فرهنگی باید ساختمان ها را از دستگاه های متولی خریداری و سپس اقدام به بازسازی کند.

مدیر اداره مدیریت بحران شهرداری همدان عنوان کرد: صاحب بسیاری از این املاک قصد استفاده از ملک را دارند و نمی توان مانع استفاده آن ها شد.

وی با بیان اینکه نمی توانیم اجازه استفاده بنا را به صاحب ملک ندهیم و در عین حال از آن ها بازسازی و حفظ ساختمان را مطالبه کنیم، گفت: بیشتر ساختمان های پر خطر شهر مربوط به بافت بازار و ساختمان های تجاری است.

روحی با بیان اینکه در ادارات طرح مدیریت بحران اماکن اداری صورت می گیرد، گفت: مدیر بحران هر دستگاهی باید برنامه های مقاوم سازی اداره را اجرا کند اما متولی نوسازی بافت بازار میراث فرهنگی است.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب