رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان:

استان همدان برای واگذاری بیش از ۳۰۰ پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی آمادگی دارد

سید اسکندر صیدایی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال مالی ۹۹ بخش زیادی از پروژه های نیمه تمام، به بهره برداری برسند، گفت: استان آمادگی واگذاری بیش از ۳۰۰ پروژه نیمه تمام و دارای توجیه اقتصادی به بخش خصوصی را دارد.

سید اسکندر صیدایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه برای تحقق اهداف استان هدف گذاری، تهیه سند و نظارت لازم است، گفت: بر اساس هدف گذاری های ۳ ساله تکلیف دستگاه ها، شهرستان ها و فرمانداری ها در قالب سند راهبردی مشخص شده است.

صیدایی با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد ها در سال ۹۸ حاکی از این است که دستگاه ها به جدیت وظایف خود را انجام دادند، افزود: در سال ۹۹ نیز با جدیت اهداف سند راهبردی را عملی کرده و نظارت کامل به عملکرد دستگاه ها داریم.

وی در پاسخ به اینکه در راستای جهش تولید چه اقداماتی صورت گرفته است، گفت: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب، جهش تولید سیاست جدی دولت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان ادامه داد: از روزهای اولیه سال با توجه به سند راهبردی ۳ ساله، ظرفیت های خوب استان و توانایی بالایی که مجموعه های بخش خصوصی دارند، ۶۳ پروژه در قالب ۱۰ هزار میلیارد تومان برای جهش تولید، تبیین و مشخص کردیم.

صیدایی با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد از اقدامات ۶۳ پروژه توسط بخش خصوصی انجام می گیرد، تصریح کرد: اقدامات استان در این زمینه مشخص و سازماندهی پروژه ها و حمایت لازم از آن ها در قالب امضا تفاهم نامه بین معاون رئیس جمهور و استاندار همدان است.

وی با اشاره به اینکه دولت تاکید ویژه دارد پروژه هایی که دارای پیشرفت فیزیکی خوبی هستند تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسند، افزود: با تزریق منابع مالی، به این هدف دولت دست پیدا خواهیم کرد و این قبیل پروژه ها در شهرستان های مختلف شناسایی شدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال مالی ۹۹ بخش زیادی از پروژه های نیمه تمام، به بهره برداری برسند.

صیدایی گفت: استان آمادگی واگذاری بیش از ۳۰۰ پروژه نیمه تمام و دارای توجیه اقتصادی به بخش خصوصی را دارد  چرا که باعث به نتیجه رسیدن پروژه های دولت می شوند.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب