بیشترین بازدیدها

یادداشت

هدف نخست بسیج دانشجویی، تربیت نیروی تراز برای انقلاب اسلامی/ حل مشکلات کشور جز توسل به بسیج ممکن نیست

محمد جواد نیک روش با بیان اینکه مسیر انقلاب اسلامی می طلبد درحوزه اقتصادی نقش آفرینی ویژه داشته باشیم، گفت: دانشجویان و اساتید در راستای قوی شدن کشور نقش کلیدی دارند و هدف نخست بسیج دانشجویی، تربیت نیروی تراز برای انقلاب اسلامی است.

به گزارش عصر همدان؛ پیش از ظهر امروز آیین تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان همدان با حضور سردار مجیدی و دکتر نیک روش رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

گام دوم انقلاب با افول پرشتاب داییه داران پیش روی در مسیر بشر همزمان شده
رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این مراسم با بیان اینکه افق مجموعه بسیج دانشجویی که امروز بیش از ۳۰ سال از تاسیس آن توسط امام راحل گذشته است ایجاد حکومت بزرگ اسلامی است، گفت: ما در گام نخست انقلاب، از آغاز نهضت تا پیروزی دفاع مقدس که برهه های حساس بودند روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و امروز در گام دوم قرار داریم.

وی ادامه داد: امروز نحوه مواجه آمریکا و کشور های مدعی دیگر را با ویروس کرونا میبینیم و اگر با عملکرد مردم و کشور خودمان مقایسه کنیم خواهیم دید این موفقیت با این پدیده مرهون دوگامی است که با تحلیل منویات امامین انقلاب اسلامی به دست آمده است.

هدف نخست بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز برای انقلاب اسلامی است

نیک روش با تاکید براینکه هدف نخست بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز برای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: این ماموریت خطیر جز از بستر شناسایی و عمل به تکلیف محقق نمی شود.

وی ماموریت دوم بسیج دانشجویی را ایفای نقش در عرصه های مختلف برای حل مسائل انقلاب عنوان کرد و گفت: اینک مواجه با حملات دشمن در نبرد اقتصادی و عرصه های مختلف باید مد نظر باشد.

رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور  با بیان اینکه پیشرو و پیشگام ظرفیت ها در کشور نهاد علم است، افزود: مشخصا دانشجوها باید حضور داشته باشند که از نیرو و شور ویژه ای برای پیشتازی در مسیر انقلاب اسلامی برخوردارند.

نیک روش با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه فرمودند بسیج دانشجویی رویکرد مسله محور را شروع کرده که دغدغه چندساله من بوده و کاربزرگی است باید با جدیت دنبال شود، خاطر نشان کرد: ما تا رسیدن به نقطه مطلوبی که طراحی شده فاصله داریم اما با توجه به اینکه طی ماه های اخیر دوبار توسط رهبری مورد تاکید و تمجید قرار گرفته است با قدرت به مسیر ادامه می دهیم.

مسیر انقلاب اسلامی می طلبد درحوزه اقتصادی نقش آفرینی ویژه داشته باشیم

وی با بیان اینکه مسیر انقلاب اسلامی می طلبد درحوزه اقتصادی نقش آفرینی ویژه داشته باشیم، گفت: دانشجویان و اساتید در راستای قوی شدن کشور نقش کلیدی داشته و یکی از بخش های مهم در حوزه اقتصاد موضوع تولید به ویژه در کشاورزی است.

رییس بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه مسئله شناسی درست و نگاه منظومه ای به مسائل برای کشف پاسخ و راه حل نظری مهم است، خاطرنشان کرد: همراهی افکار عمومی در این مسیر کمک می کند تا به هدف برسیم به همین علت رهبر انقلاب تاکید دارند دانشجویان باب گفت و گو را باز کنند.

نیک روش با بیان اینکه امید است ناحیه بسیج دانشجویی همدان هسته سختی برای سازماندهی و پشتیبانی گفتمان سازی در استان و کشور باشد، اظهار کرد: باید شیرینی این حرکت به کام مردم چشیده شود و کشور ما الگو خوبی برای سایر کشورها باشد.

ضرورت هم افزایی اقشار بسیج

دراین مراسم سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه در اقشار ۲۱ گانه فعالیت های مختلفی در حال انجام است، اظهار کرد: در این اقشار هرکس با یک اولویت هایی شروع به کار کرده ولی نباید این ۲۱ قشر به صورت جزیره ای عمل کنند و داشتن هم افزایی باعث رفع قطعی مشکلات کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سلسله تربیتی از آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی آغاز و به بسیج فرهنگی و دانشجویی و در نهایت به بسیج اساتید منتهی می شود، افزود: این ها اگر در یک راستا قرار گیرند و با هم افزایی یکدیگر فعالیت کنند، فرایند کار مهمتر خواهد شد لذا تقاضا دارم همه کمک کنند این اتفاق بیافتد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب در خصوص سال جهش تولید تقاضاهایی از همه مجموعه های مختلف کشوری خصوصا از بسیج و سپاه داشتند، عنوان کرد: اگر قرار است در بحث جهش تولید کار کنیم باید فرصت ها و مشکلات استان را شناسایی کنیم تا برای رفع آنها اقدام شود.

انقلاب اسلامی تابلویی است از تمام حجت ها که بر همه ما واجب می باشد

سردار مجیدی، انقلاب اسلامی را تابلویی از تمام حجت ها که بر همه ما واجب است دانست و گفت: شهید چمران یکی از نمونه هایی است که بر همه ما اتمام حجت کردند؛ شهید فهمیده نیز یکی از نمونه ها است که با سن کم خود کار بزرگی انجام داده و نباید این حجت ها را فراموش کرد.

وی ادامه داد: امسال جهش تولید اهمیت بالاتری دارد و با شیوع ویروس کرونا در جهان مشکلات دو چندان شده است اما اگر بتوانیم در بخش جهش تولید توان بگذاریم درصدی از مشکلات کشور را مرتفع خواهیم ساخت.

راهبرد تعریف شده در استان ارزاق عمومی است

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه راهبرد تعریف شده در استان همدان در راستای ارزاق عمومی مردم است، تصریح کرد: این راهبردها شامل گندم، برنج، گوشت قرمز و دانه روغنی می باشد و ما باید به دستگاه های دولتی کمک کنیم.

سردار مجیدی خاطرنشان کرد: از مجموعه بسیج دانشجویی خواهش دارم ضمن داشتن خصوصیاتی همچون مطالبه گری ها و عمل انقلابی، در بخش عملیاتی واقع بینانه کمک کنند چرا که قطعا برای پیشرفت استان موثر خواهند بود.

وی در پایان از زحمات چندین ساله فریادرس، مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی استان همدان تقدیر کرد و گفت: ایشان زحمات فراوانی برای مجموعه کشیدند و تا آخرین لحظات پیگیر کارها بودند.

بسیج شاهکار حکمت الهی امام راحل است

در ادامه این مراسم، فریادرس، مسئول سابق بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه حضورم در مجموعه بسیج دانشجویی نعمت، رحت و لطف الهی بوده است، گفت: قلبم تا بعد از دوره دانشجویی برای آمدن به این فضا می تپید و سرانجام توفیق شد چند سالی خدمت عزیزان باشم.

وی با اشاره به اینکه بسیج شاهکار حکمت الهی امام راحل است، افزود: حل مشکلات کشور جز توسل به بسیج ممکن نیست چرا که بسیج تجلی مردم سالاری دینی است و باید بتواند با شکل دادن عملیات های بیت المقدس جدید، فتح خرمشهر های جدید را رقم بزند.

فریادرس با تاکید بر اینکه فرصت مسئولیت نعمت الهی است که اگر با نگاه مخلصانه در مسئولیت قرار بگیریم باید سپاسگذار خداوند باشیم تصریح کرد: فرصت خدمت در نظام اسلامی از کوچکترین سمت تا بزرگترین سمت به شرط نگاه موحدانه فرصت الهی است.

مسئول سابق بسیج دانشجویی استان ادامه داد: امامین انقلاب اهداف را از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی با حرکت مردمی حضور مردم پیش بردند و امروزه نیز حل مشکلات کشور جز با نگاه تخصصی شبکه مردم ممکن نیست.

فعالیت های زودگذر در پایگاه ها باعث نشود از عمق اهداف چشم پوشی شود

وی با اشاره به اینکه اگر گروه های جهادی طی این سال ها موفق عمل کرده است فقط بخاطر مجاهدت خالطانه ی همه ی اعضای بسیج بوده است، گفت: با درایت راهبردی سازمان بسیج دانشجویی نهال رشد کاشته شده و در آینده تاثیر چشم گیری در پیشرفت کشور خواهد داشت.

فریادرس در پایان با بیان اینکه همه مراکز بسیج دانشجویی در سراسر کشور باید با صبر و حوصله به مسائل کشور نگاه کنند، افزود: امید است فعالیت های زودگذر در پایگاه ها باعث نشود از عمق اهداف چشم پوشی شود.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب