بیشترین بازدیدها

یادداشت

نماینده ولی فقیه در استان همدان تاکید کرد؛

نقش مهم کشاورزی در استقلال و خودکفایی کشور/کشاورزی توسط دولت ها جدی گرفته نشده است

آیت الله حبیب الله شعبانی گفت: موفقیت در کار کشاورزی نیازمند همت جهادی است چراکه این عرصه در زمینه استقلال و خودکفایی کشور بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش عصر همدان؛  آیت الله حبیب الله شعبانی در آغازین روز هفته جهاد کشاورزی در جمع مدیران این نهاد اظهار داشت: موفقیت در کار کشاورزی نیازمند همت جهادی است چراکه این عرصه در زمینه استقلال و خودکفایی کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه ارتباط مستقیم مسئولان با کشاورزان برای توسعه و حل مشکلات این بخش ضروری است افزود: طرح ها و ایده های کشاورزان باید مورد توجه کارشناسان باشد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد اب در بخش کشاورزی مصرف می شود مدیریت و برنامه ریزی در این خصوص را ضروری دانست و گفت: سمت و سوی کشت محصولات باید به سمت ضروریات مصرف هدایت شود چراکه در برخی از بخش ها مثل حبوبات دچار کمبود هستیم و در بعضی از محصولات با مازاد تولید که گاها مشکل ساز می شود.

وی گفت : گاهی اوقات قیمت های تضمینی کشاورز را راضی نمی کند به همین دلیل به اهدافی که در تولید نیاز داریم دست پیدا نمی کنیم.

آیت الله شعبانی با انتقاد از اینکه کشاورزی انگونه که باید توسط دولت ها و در دورهای مختلف جدی گرفته نشده است گفت: متاسفانه اعتقاد به اینکه کشاورزی می تواند کشور را متحول کند در دولت ها دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های بخش کشاورزی با توسعه صنایع تبدیلی باید به فعلیت و بازدهی برسد گفت : دلالی و واسطه های زیاد موجب زیاد یا سود حداقلی کشاورز شده است که باید با برنامه ریزی برای عرضه مستقیم این مشکل را حل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مدیریت و نگاه بسته اجازه رشد و توسعه صنعتی استان را نداده است گفت: شاهد ان هستیم که استان ها و برخی شهرهای هم جوار در توسعه صنعتی از همدان جلو افتاده اند لذا برای حل این مشکل و توسعه همدان در عرصه فرهنگ اقتصادی نیازمند بازبینی هستیم.

وی در ادامه از مسئولان خواست به نقش عشایر در تولید محصولات لبنی و پروتئینی توجه داشته و با این قشر زحمت کش همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب