مدیر حوزه علمیه آیت الله بهاری شهرستان بهار:

اتکا به خدا مهمترین وجه اشتراک امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است

ححت الاسلام علی اصغر زارعی اتکاء به خداوند را مهترین ویژگی مشترک بنیانگذار و رهبر انقلاب دانست و گفت: امام خمینی با دست خالی و تنها با تکیه بر خداوند و اعتماد به مردم توانست انقلاب اسلامی را به ثمر برساند.

 حجت الاسلام علی اصغر زارعی مدیر، حوزه علمیه آیت الله بهاری در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار کرد: اشتراکات زیادی بین امام خمینی و رهبر انقلاب از لحاظ درایت و بصیرت، شجاعت و نترسیدن از دشمن، دشمن ستیزی، استکبار ستیزی، دلسوزی برای مستضعفین جهان، افق دیده بلند،  خداباوری و دیگر صفات وجود دارد.

وی افزود:  این ویژگیها و ده ها ویژگی فردی مانند ساده زیستی، اعتماد به مردم، تکیه به وعده های الهی و اعتماد به توانمندی‌های مردم و داخل کشور از مهمترین ویژگی‌های این دو عزیز است.

حجت الاسلام زارعی گفت: اتکاء به خدا و باور و یقین قرص و محکم به خدای متعال ویژگی مشترک امام خمینی رحمه الله علیه  و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: وقتی سال‌های قبل از انقلاب و سالهای بعد از رحلت امام خمینی را با هم مقایسه می کنیم می بینیم که در همه موقعیت های حساس و خطیر توحید و اتکاء به خداوند در آنها باعث نجات و رهایی کشور شده است.

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهاری اظهار داشت: در سالهای اخیر شاهد این بودیم که دشمنان چگونه چشم دوخته بودند که با نقشه هایشان کشور را از پای در بیاورند، اما امام خامنه‌ای با تدابیر هوشمندانه و با اتکاء به خدای متعال توانستند نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرده و بر دشمنان داخلی و خارجی فائق آیند.

حجت الاسلام زارعی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) با دست خالی و تنها با اتکاء به خداوند متعال به نتیجه رسید و می بینیم که همین توحید و خداباوری و اتکای به خدا باعث به ثمر نشستن انقلاب شد و در یک کلام توحید و تکیه به خدای متعال مهمترین وجه مشترک بنیانگذار و رهبر انقلاب اسلامی است.

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهاری شهرستان بهار گفت: امام خمینی (ره) و امام خامنه ای با نوع نگاه خود و فراتر از مرزها باعث تحولات بسیاری در منطقه شده اند که همین  مقدمه ای است برای تمدن نوین اسلامی که مقدمه ظهور حضرت ولی عصر خواهد بود.

انتهای پیام/ک

آخرین مطالب