در مراسم گرامیداشت سردار شهید سلگی مطرح شد؛

تلاش‌های انقلابی سردار بعد از جنگ هم ادامه داشت/شهید سلگی مایه افتخار استان همدان

آخرین ویرایش در:
در سالروز آزادسازی خرمشهر در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استان همدان از خانواده سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی تجلیل شد.

 

به گزارش عصر همدان؛ آیین گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی و گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر شامگاه شنبه با حضور امام جمعه همدان، فرمانده سپاه انصارالحسین، فرمانده نیروی انتظامی استان، شهردار همدان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، خانواده شهید سلگی و جمعی از جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی ( تالار قرآن) برگزار شد.

تلاش‌های انقلابی سردار بعد از جنگ هم ادامه داشت

شهردار همدان در این مراسم با اشاره به این که مفتخریم که در آخرین روز ماه مبارک رمضان میزبان این مراسم معنوی و ارزشمند هستیم اظهار داشت: اگر نظام افتخارآفرین و قدرتمندی داریم حاصل زحمات شهدا، جانبازان و رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس است.

عباس صوفی با اشاره به ویژگی‌ها و خصایص اخلاقی تحسین‌برانگیز سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی از جمله خلوص، حسن خلق و مانوس بودن با جوانان افزود: این شهید بزرگوار دین خودش را به انقلاب در ۸ سال دفاع مقدس ادا کرد و بعد از جنگ نیز تلاش‌های انقلابی ایشان برای عموم جامعه روشن است.

وی در رابطه با خلوص و مناعت طبع سردار سلگی به ذکر خاطره‌ای از وی پرداخت و گفت: قرار بود در جشنواره شهروند برگزیده در بخش ایثار و شهادت از سردار سلگی تجلیل شود، اما ایشان در آن زمان در نهاوند بودند. چندین مرتبه تماس گرفتیم تا در نهاوند در محضرشان حضور یابیم اما از روی مناعت طبع و خشوع و خضوع اجازه این کار را نمی‌دادند.

شهردار با اشاره به این که حالا فرصتی شد تا در این مراسم پس از شهادت سردار از خانواده ایشان تجلیل شود  تاکید کرد: مقام و منزلت سردار سلگی و نیز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر شایسته مراسم بزرگتر و باشکوه‌تری بود، اما به دلیل کرونا محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی داشتیم.

عملیات بیت‌المقدس وضعیت جنگ را به نفع پیروزی ایران چرخاند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم با بیان این که پیروزی در عملیات بیت المقدس در تاریخ ۳ خرداد ۶۱ وضعیت جنگ را به نفع پیروزی ایران عوض کرد اظهار داشت: این عملیات با اهداف راندن نیروهای دشمن تا خط مرزی و انهدام مواضع و نیروهای عراقی انجام شد.

کامران گردان افزود: این عملیات یک جنگ به تمام معنای مردمی بود و عراق در این عملیات ۱۶ هزار کشته و زخمی و ۱۹ هزار اسیر داد و بیش از ۵ هزار کیلومتر از خاک ایران آزاد شد.

شهید سلگی مایه افتخار استان

وی در رابطه با سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی نیز عنوان کرد: شهید سلگی مایه افتخار استان همدان و شهر نهاوند است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: سردار شهید سلگی با حسن خلق خود نیروهای جوان را جذب جبهه‌ها می‌کرد و کتاب تألیف شده آب هرگز نمی‌میرد بخشی از ایثار، شجاعت و ولایتمداری این شهید بزرگوار را روایت می‌کند.

گردان با بیان این که سردار سلگی بعد از مجروحیت نیز جبهه‌ را رها نکرد گفت: ایشان با ۷۰ درصد جانبازی رئیس ستاد لشکر انصارالحسین همدان بود و در پیروزی عملیات مرصاد نقش تعیین کننده‌ای داشت.

وی عنوان کرد: سردار شهید سلگی پس از جنگ نیز در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی حضور پربرکتی داشت؛ چنان که حضرت آقا ایشان را شهید زنده نامیدند.

تجلیل از خانواده سردار سلگی با حضور امام جمعه همدان

در بخش دیگری از این مراسم با حضور آیت الله شعبانی امام جمعه همدان، سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین، سردار کامرانی صالح، فرمانده نیروی انتظامی، عباس صوفی شهردار همدان و اعضای شورای اسلامی شهر از همسر و فرزندان این شهید بزرگوار تجلیل شد.

رونمایی از تصویر شهید سلگی، اجرای سرود و مداحی و نیز تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و فعالان اردوهای خاطرات ماندگار که سال گذشته در هفته دفاع مقدس توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان برگزار شد از بخش‌های دیگری این مراسم بود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب