امام جمعه اسدآباد:

اولین نماز جمعه اسدآباد با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می شود

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد با تأکید بر پوشش اولین نماز جمعه استان در اسدآباد بعداز اعلام وضعیت سفید کرونا از طریق صداو سیمای همدان، گفت: بعداز فرمان رهبر انقلاب در زمینه کمک مومنانه مبلغ دو میلیارد تومان به صورت اقلام نقدی و خوراکی در دو مرحله توزیع شده است.

به گزارش عصر همدان, حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد امام جمعه اسدآباد دجلسه کمیته مراسمات شهرستان اسدآباد با اشاره به اعلام وضعیت سفید کرونا در این شهرستان، اظهار کرد: وضعیت سفید این شهرستان حاصل تلاش و مجاهدت مسئولان و همراهی مردم در کنترل شیوع ویروس کرونا است که از آنان قدردانی می‌کنیم.

وی با تأکید بر حضور مسئولان ادارات شهرستان در نماز جمعه، گفت: ما دو هزار ماسک را برای توزیع در بین نمازگزاران توزیع خواهد شد.

حسینی مجد با تأکید بر پوشش اولین نماز جمعه استان در اسدآباد بعداز اعلام وضعیت سفید کرونا از طریق صداو سیمای همدان، گفت: بعداز فرمان رهبر انقلاب در زمینه کمک مومنانه مبلغ دو میلیارد تومان به صورت اقلام نقدی و خوراکی در دو مرحله توزیع شده است.

وی از توزیع هزار بسته غذایی دیگر در قالب رزمایش کمک مؤمنانه در مرحله سوم در این شهرستان خبر داد و افزود: البته ۱۵۹ بسته هم از سوی استان به صورت اهدایی تحویل گرفتیم و با دیگر کمک‌ها توزیع می‌شود.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به اخرین جمعه ماه مبارک رمضان و نامگذاری با عنوان روز جهانی قدس، افزود: امسال باتوجه به شرایط کرونا راهپیمایی در روز قدس نخواهیم داشت البته شعارهای حمایتی ما از فلسطینیان مظلوم در نماز جمعه و سخنرانی قبل از خطبه انجام می‌شود.

وی همچنین افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، نماز عید فطر امسال در یک محل برگزار نمی‌شود بلکه در تمام مساجد به صورت جداگانه با طلوع آفتاب از جمله برگزار خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم با اشاره به اعلام وضعیت سفید شهرستان اسدآباد و برپایی نماز جمعه، گفت: باید تمام فرش مساجد برای برگزاری نماز جمعه و عیدفطر شستشو شود و سجاده، مهر و کتاب قران مفاتیح برداشته شود.

بهنام رضا مخصوصی با تأکید بر اینکه باید برای برپایی نماز جمعه و جماعت در مساجد یک الی دو متر فاصله بین نماز گزاران رعایت شود، تصریح کرد: موقع نماز سجده بر مهر بدترین زمانی است که ممکن است ویروس کرونا منتقل شود، بنابراین باید افراد نمازگزار برای خود مهر مخصوص بیاورند.

وی با تأکید بر پرهیز از توزیع نذوراتی مانند نقل و شکلات در نماز جمعه، گفت: هیچکدام از مساجد تهویه خوبی ندارد و بهتر است که اقلام آن جمع اوری شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با اشاره به اینکه در ۱۷ روز گذشته یک بیمار کرونایی بستری شدند، افزود: توصیه می کنیم که افراد مسن دارای بیماری قلبی و غیره به نماز جمعه و مساجد نروند، چرا که سفید بودن اسداباد به لحاظ کرونا، به معنایی این نیست که خطر این ویروس برطرف شده است.

وی با بیان اینکه کفشداری یکی از محل‌هایی است که خطر انتقال ویروس زیاد است، افزود: هرگونه برنامه و مراسم غیر از نماز در مساجد صورت نگیرد‌.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد هم بااشاره به سالروز سوم خرداد آزادسازی خرمشهر، از اجرای ۱۱ برنامه شاخص در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس پشت سر میگذاریم و این ایام گنجینه ای در تاریخ است و باید گرامی داشته شود.

سرهنگ امیدعلی الیاسی همایش سوم خرداد در مزار شهدا،
سخنرانی مجازی امام جمعه قبل از نماز مغرب، انشا نویسی در مدارس از طریق شبکه شاد، تجلیل از نویسندگان دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این ایام برشمرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه تست تب سنج در ورودی مسجد جامع باید در دستور کار باشد،اظهار کرد: بازگشایی مساجد باید با مدیریت هیأت امنا و رعایت پروتکل بهداشتی انجام شود و اگر هیأت امنایی توانایی این کار را ندارد، مسجد نباید باز شود.

مجید درویشی افزود: به مناسبت سالروز ازادسازی خرمشهر عکس شهدا بر روی ۴۳۴ تاکسی درون شهری نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه وصیتنامه شهیدان باید در مدارس بازگویی شود و از طریق شبکه شاد منتشر شود،گفت: بازگشایی تالارها و رستوران هنوز از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه کلیه مراسمات عروسی و عزا در شهرستان اسدآباد علی رغم وضعیت سفید کرونا، تا اطلاع ثانوی لغو است، افزود: وضعیت سفید به این معنا نیست که ما می توانیم هر برنامه و مراسطمی را با جمعیت زیاد انجام دهیم.

وی تأکید کرد: روحانیون در مساجدی که پروتکل بهداشتی اجرا نشده، نماز را برقرار نکنند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب