امام جمعه تویسرکان: 

حفظ و تعظیم «شب های قدر»، زمینه ساز تابش «الطاف الهی»

حجت الاسلام مرتضی موحدی با بیان اینکه حفظ و تعظیم شب های قدر، زمینه ساز تابش الطاف الهی می شود، گفت: خداوند بلند مرتبه، ضربت خودن، شهادت و مراسم سوم امام علی(ع) را در شب های قدر قرار داده تا ما با دست پر به درگاهش برویم.

حجت الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ درخصوص فضیلت و برکات شب های قدر، اظهار کرد: رمضان افضل ماه هاست و شب های قدر در آن قلب این ماه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در روایات اعمال و عبادات این شب ها برابر با هزاران سال عبادات است، افزود: در این شب ها تقدیر و مقدرات یک ساله انسان نوشته می شود و اهتمام به اعمال این شب ها، به ویژه؛ غسل کردن، اقامه دو رکعت نماز مخصوص شب های قدر، قرآن به سر گرفتن، قرائت زیارت عاشورا و جوشن کبیر، شب زنده داری برای آمرزش گناهان و باز شدن درهای رحمت الهی بسیار سفارش شده است.

امام جمعه تویسرکان به برکات بیشمار دعای جوشن کبیر با اشاره به بخشی از یک روایت در بحارالانوار علامه مجلسی پرداخت و افزود: این دعا امانتی از خداوند متعال نزد پیامبر اکرم(ص) است به گونه ای که در روایات آمده که قرائت این دعا سبب می شود تا حجابی بین مؤمنان و خداوند نماند.

حجت الاسلام موحدی عنوان کرد: قرائت دعای جوشن کبیر زمینه ساز اعطای برکات بیشمار الهی شده و سبب پاک شدن معاصی و گناهان و نزول رحمت الهی می شود.

وی تصریح کرد: در روایتی آمده که امام حسین(ع) فرمودند قرائت دعای جوشن کبیر از سوی پدر بزرگوارشان سفارش شده تا این دعا را حفظ کند، تعظیمش بدارد و اهل خانه را هم به قرائت آن ترغیب و تشویق کند.

امام جمعه تویسرکان با تأکید بر اینکه در شب های قدر خواسته ها و حاجات خود را تنها از خداوند متعال بخواهید، گفت: مهربانی خدا تا جایی است که رحمت گسترده اش را برای همگان عطا می کند و اشتیاق به ما دارد که به سویش بازگردیم.

حجت الاسلام موحدی تصریح کرد: شب های قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت و الطاف بیکران خدای متعال است آن هم با تلاوت قرآن، استغفار، قرائت دعا و توسل به اهل بیت علیهم سلام و به ویژه توسل به امیر المومنین(ع).

وی عنوان کرد: خداوند بلند مرتبه، ضربت خودن، شهادت و مراسم سوم امام علی(ع) را در شب های قدر قرار داده تا ما با دست پر به درگاهش برویم.

امام جمعه تویسرکان گفت: سرمایه ما در توسل در این شب ها، محبت به امیرالمومنین(ع) است و امید آن که با توسل به آن حضرت و تضرع به درگاه خدای متعال، از برکات الهی در این شب ها بیشترین و بهترین بهره لازم را ببریم.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب