دل پر درد مستأجران از اجاره بهای مسکن؛

آقای دادستان به دادمان برس!

در پی دریافت پیام های مردمی درباره افزایش قیمت کرایه خانه های استجاری، دادستان اسدآباد خبر از برخورد با کسانی که قیمت کاذب و یا حبابی برای مسکن تعیین کرده و یا قرارداد و معامله های سوری تنظیم می‌کنند، داد.

به گزارش عصر همدان؛ چند وقتی است که با افزایش کرایه های خانه و یا اتمام زمان قرارداد مستأجرین، بار دیگر صدای آنان بالا گرفته اما گویا صدایشان به هیچ مسئولی نمی‌رسد.

شهروندی از شهر اسدآباد با ارسال پیامی به این پایگاه خبری از ما خواسته که مطالبه اش را این بار به گوش دادستانی برسانیم!

این شهروند در بخشی از این پیام آورده است که:

«ببخشید می شود صدای ما مستاجرها را به گوش دادستان برسانید
خدا شاهد است پول پیش ها شده مزخرف کرایه هاهم که سر به فلک‌ کشیده، چرارسیدگی نمی کنند. به اداره اصناف دردمان را گفتیم، گفت دادستان باید نامه بدهد، ممنون می شوم صدای ما را برسونید.

خدا شاهده نداریم و نمی تونیم ‌که بدون خانه بمانیم. یعنی میشه‌ چادر بزنیم ‌توی بیابان؟ شما را ‌به خدا کاری کنید.»

شهروند دیگری در پیام ارسالی نوشته:

«خسته شدیم از این ‌همه دنبال خانه مناسب گشتن که اونم نیست، چرا‌کسی به فریادهای بی صدایمان رسیدگی نمی کنه؛

درست نیست که صاحبخانه ها و‌ املاکی ها ایتقدر بی خدایی می کنند، مستاجر جماعت‌ اگه داشت دیگه احتیاجی به مستاجری نبود برای خودش خانه می گرفت که خیالش راحت بشه.

مسئولی از اداره اصنافی گفت صاخبخانه ها خودشون‌گران می گویند، یه قانون بزارن که حق ندارن پول پیش دیگه زیاد بگیرن با کرایه…ماهی پانصد ششصد ازکجا میاد!

به حرف خیلی راحته و آسان‌گفته میشه..اما برای عمل مستاجر بیچاره باید کلی از شکم خودش و زن و بچه بزنه تا جور بشه….یعنی ما مستاجرها هوا میخوریم..لباس با برگ درختان مثل انسان های اولیه خودمون رو میپوشانیم شما رو‌ به ‌خدا کاری کنید که صدامون رو بشنون…ممنون میشم.»

برای بررسی موضوع و برای حل مشکلات مردم به سراغ دادستان اسدآباد رفتیم تا موضوع را از زبان ایشان بشنویم.

دادستان شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به شرایط ویژه مردم در این برهه از زمان به لحاظ اقتصادی و وجود کرونا، اظهار کرد: بالا بردن قیمت و اجاره بهای مسکن عملا”، اخلاقا” و شرعا” در این شرایط نامناسب اقتصادی و کرونایی کار درستی نیست.

علیرضا سلطانی‌متهور با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن مسئله ای کشوری است که نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد، گفت: متأسفانه این موضوع تنها برای شهرستان اسدآباد نیست.

وی با هشدار با واحدهای املاک، گفت: ما با کسانی که قیمت کاذب و یا حبابی برای مسکن تعیین کرده و یا قراداد و معامله های سوری تنظیم می‌کنند، برخورد خواهیم کرد.

دادستان اسدآباد تصریح کرد: هشدارها به املاک داده شده و در صورت وجود افزایش قیمت مسکن، آنها را شناسایی و دستور پلمپ آن را به اماکن داده ایم.

وی با اشاره به نرخ تورم بالا در جامعه، گفت: وقتی تورم بالاست، تشخیص اینکه یک ملک چقدر می ارزد که اجاره آن بر آن اساس باشد، مشکل شده است.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب