بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان:

۴۰ درصد دانش آموزان استان به سیستم آموزش مجازی دسترسی ندارند/ برای رفع مشکل با نماینده ولی فقیه جلسه داشتیم

محمد مولایی گفت: آخرین بررسی های ما نشان می دهد که به طور متوسط ۴۰ درصد از دانش آموزان استان همدان به سیستم آموزش مجازی دسترسی ندارند و برای رفع مشکل با نماینده ولی فقیه در استان جلسه داشتیم.

رئیس بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه در خصوص دسترسی نداشتن برخی از دانش آموزان به آموزش مجازی جلسه ای با نماینده محترم ولی فقیه در استان داشتیم، گفت: بسیاری از دانش آموزان مخصوصا قشر مستضعف به خاطر نداشتن توان مالی، موبایل ندارند.

وی افزود: بسیاری از دانش آموزان نیز به دلیل نبود زیرساخت اینترنتی یا نداشتن بسته های اینترنتی نمی توانند از آموزش مجازی بهره ببرند.

مولایی با اشاره به اینکه عدم پاسخ دهی صحیح سامانه شاد به دانش آموزان نیز از بر مشکلات فعلی افزوده است، عنوان کرد: برای رفع این مشکلات چند پیشنهاد به حجت الاسلام شعبانی داده ایم و ایشان قول پیگیری دادند تا پس از هماهنگی با مسئولین آموزش پرورش تصمیم گیری ها صورت بگیرد.

وی با اشاره به پیشنهادات بسیج فرهنگیان به نماینده ولی فقیه در استان در خصوص آموزش مجازی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت استودیوها برای ضبط آفلاین، پخش محتوا به صورت DVD در مناطق محروم و پاسخگویی تلفنی معلمین برای رفع اشکال دانش آموزان از جمله پیشنهادات ما بود.

رئیس بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تاکید براینکه تامین بسته اینترنتی ویژه دانش آموزان مستضعف نیز پیشنهاد دیگری است که باید بررسی شود، گفت: در این طرح دانش آموزان مستضعف توسط مدیران مدارس شناسایی و سپس آموزش پرورش و خیرین بسته را خریداری و در اختیار دانش آموزان قرار خواهند داد.

مولایی در پاسخ به اینکه آیا ادعای مدیرکل آموزش و پرورش استان مبنی بر پوشش حداکثری آموزش مجازی، صحیح است یا خیر بیان کرد: آخرین بررسی های ما نشان می دهد که به طور متوسط ۴۰ درصد از دانش آموزان به این سیستم آموزشی دسترسی ندارند و کسانی که به سامانه شاد دسترسی دارند نمی توانند وارد سامانه شوند.

وی با اشاره به اینکه در قلقل رود تویسرکان یک هزار و ۷۰۰ نفر دانش آموز وجود دارد اما فقط ۶۵۰ نفر توانستند وارد این سیستم آموزشی شوند، گفت: فقط ۴۰ درصد برنامه ها را نصب و ۵۰ درصد یا مشکل سخت افزاری دارند یا گوشی ندارند و این منطقه از نظر خط دهی اینترنت نیز دچار مشکل است.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب