بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد خبرداد؛

خسارت ۳۶ میلیارد تومانی بارش و تگرگ به بخش زارعت اسدآباد/ ۱۱ راس دام تلف شدند

سقراط بیرنگ از خسارت زیاد بارش باران و تگرگ در روزهای اخیر  به بخش کشاورزی خبر اد و گفت: تنها در بخش زارعت، ۳۶ میلیارد تومان خسارت به اراضی کشاورزی وارد شده است.
سقراط بیرنگ، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به بارش‌های باران و تگرگ اخیر از ۲۱ تا ۲۳ فروردین اظهار کرد: براساس بازدید و برآوردهای کارشناسان، در بخش زارعت ۱۱ هزار و ۳۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی دچار خسارت شدند که این اراضی شامل کشت گندم آبی و دیم، جو آبی و دیم، چغندرقند، شبدر  و یونجه، کلزا، نخود، عدس است.
وی تصریح کرد: در بخش اراضی کشاورزی بین  ۲۰ تا۶۵ درصد خسارت معادل ۳۶ میلیارد تومان برآورد شده است.
بیرنگ با بیان اینکه بر اثر بارش باران و تگرگ، حدود هزار و ۳۴۷ هکتار از باغات شامل هلو، شلیل، گردو، بادام و آلو بین ۲۵ تا ۷۰ درصد تحت تأثیر قرار داده است، افزود: این میزان خسارت به ارزش ۲۹ میلیارد تومان است.
وی از خسارت به ۱۶ واحد دامی در شهرستان اسدآباد بر اثر بارش باران خبر اد و گفت: در این حوزه نیز خسارت تخریبی بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد بوده است.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه براثر بارش باران ۱۱ رأس دام نیز در این واحدها تلف شدند، افزود: در این بخش نیز ۳۵ میلیون تومان خسارت وارد شده است.
وی گفت: خسارت های برآورد شده توسط کارشناسان جهاد کشاورزی تهیه و گزارش آن به مدیریت بحران فرمانداری و سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه شده است.
بیرنگ با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد کمترین اراضی کشاورزیی، دامی و باغی تحت پوشش بیمه هستند، گفت: این امر همت و رغبت کشاورزان و باغداران و دامداران را می طلبد که استقبال کمی از این امر می کنند بنابراین در این مواقع بحرانی، ضرر و زیان آن را خود می بینند.
وی از پراخت غرامت به کشاورزان و باغداران در خصوص خسارت ناشی از سیل فروردین سال گذشته خبر داد و گفت: در این زمینه از ۲ هزار و ۲۰۰ پرونده در بخش کشاورزی تشکیل شد که حدود ۲۱ میلیارد تومان غرامت به صورت کمک بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شد.
انتهای پیام/ن

آخرین مطالب